АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав закликає вірних звернути увагу на діла милосердя щодо душі і щодо тіла

Понеділок, 04 квітня 2016, 16:15
Зазвичай Святі роки (їх ще називають Ювілейними) відбуваються в Католицькій Церкві кожні 25 років. Але бувають і Надзвичайні ювілеї, пов’язані з особливими датами церковної історії або ж присвячені особливим правдам віри, що їх Церква прагне наблизити до своїх вірних. Саме таким надзвичайним є нинішній Ювілейний рік, проголошений Папою Франциском. Він не відповідає хронологічному ритму церковного календаря і присвячений важливій правді християнського об’явлення – Божому милосердю.

Пише у Посланні з нагоди Року Божого милосердя до духовенства та вірних Глава і Отець УГКЦ.

Пригадуємо, Рік Божого милосердя розпочався 8 грудня 2015 року і триватиме до 26 листопада 2016 року. Як пояснює Глава Церкви, Ювілейний рік називають ще й Святим роком, бо він є стимулом та закликом до святості, який Церква скеровує до  вірних: «Щоб цей заклик був якнайбільш дієвим, Церква у Святому році особливо наголошує на примиренні й наверненні, а отже - на таїнстві Покаяння, або Сповіді». Не менш важливим елементом цього Року, на думку Предстоятеля УГКЦ, є паломництва до римських базилік, всіх катедральних храмів та вибраних святинь і відпустових місць у кожній єпархії. Бо, як відомо, окремим святиням на час тривання Ювілею Вселенський Архиєрей уділяє особливі привілеї та духовні дари.

Також, як зауважує в Посланні Блаженніший Святослав, добре було б щоб цього Року ми «новим поглядом і новим серцем прийняли радісне послання милосердя Божого, що його звіщає нам Боже Слово». «Як добре було б, якби ми дозволили, щоб ця благовість про Боже милосердя очищувала наші почуття і погляди, формувала наші думки й переконання, скеровувала наші прагнення та мотивації!», - переконаний він.

«Цього Святого року ми бажали б, щоб душпастирі звернули особливу увагу на уділення згаданих Святих таїнств, зокрема Покаяння. У кожному храмі нехай буде визначено час упродовж дня, коли вірні зможуть без перешкод висповідатися. Священики мають охоче служити вірним у цьому таїнстві, пам’ятаючи, що саме в цій послузі найкраще проявляється душпастирська ревність священика», - рекомендує він. А вірних закликають приступати якомога частіше до Таїнства Покаяння.

Особливо Блаженніший Святослав наголошує на тому, щоби кожен вірний звернув увагу на діла милосердя щодо душі (грішника навернути, невіжу навчити, в сумніві порадити, сумного потішити, кривду терпеливо зносити, образу прощати,за живих і мертвих молитися)  і щодо тіла (голодного нагодувати, спраглого напоїти, нагого зодягнути, подорожнього в дім прийняти, недужому послужити, ув’язненого відвідати, померлого похоронити).

«У Святому році Божого милосердя слід просити в Господа ласки зміцнення нашої національної єдності через працю над внутрішньо українським примиренням і поєднанням. Нам слід пройти до кінця важкий, але визвольний шлях пізнання історичної правди, щоб звільнитися від накинених нам чужинцями штампів, від ідеологічних нашарувань та історичних стереотипів минулого. Водночас ми маємо плекати в собі такі громадянські чесноти, як повага одне до одного, пошанування гідності кожної без винятку людини, щирість і зичливість у взаєминах, щоб таким чином вибудовувати мости довіри і єднання всюди, де ворог намагається закладати вибухівку упереджень, недовіри й нетерпимості одне до одного», - наголошує Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next