АКТУАЛЬНО

«Богопосвячене життя ніколи не зможе завмерти у лоні святої Христової Церкви», - владика Михайло (Бубній)

Понеділок, 01 грудня 2014, 14:18
Сьогодні переживаємо нелегкі часи. Криза, яка зачепила світове суспільство, не оминула також і богопосвяченого життя. Однак ми, як глибоко віруючі богопосвячені особи, сприймаємо кожну кризу чи невдачу… як сприятливу нагоду до оновлення нашого чернечого життя і щоразу глибшого зростання в надії, що богопосвячене життя ніколи не зможе завмерти в лоні святої Христової Церкви.

Так пише владика Михайло (Бубній), голова Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ, у Посланні з нагоди Року богопосвяченого життя в Католицькій Церкві та паломництва ікони «Вхід у храм Пресвятої Богородиці – покровительки українського чернецтва».

На його погляд, богопосвячені особи завжди виконували й надалі виконують відповідну місію: «Вони є «сіллю землі і світлом для світу», а їхні спільноти стають «закваскою» для Церкви Христової, осередками постійної молитви і невтомної праці для слави Божої та добра і спасіння всіх людей».

З нагоди Року богопосвяченого життя для роздумування над покликанням Пресвятої Богородиці та розважання над особистим і спільнотним покликанням владика Михайло благословив у паломництво ікону «Вхід у храм Пресвятої Богородиці, Покровительки українського чернецтва». На ній позаду Богородиці можна побачити три десятки «представників різних богопосвячених спільнот нашої Церкви». Також в далині простежується храм і дзвіниця Добромильського монастиря, з якого 132 роки тому почалося відродження Василіанського чину, а відтак всього українського монашества, завдяки одному з перших ченців Добромильської обителі, майбутньому великому митрополитові Андрею Шептицькому, 150-ту річницю від народження якого відзначаємо цього року. Ця ікона понад рік – до свята Стрітення Господнього 2016 р. – перебуватиме в монастирських і парафіяльних храмах та каплицях, нагадуючи про особливу присутність в Христовій Церкві богопосвячених осіб.

«Нехай ці тижні перебування ікони в чернечих обителях чи парафіяльних храмах стануть насамперед тижнями молитви: прослави Бога, подяки за ласку покликання, роздумів над оновленням чернечого життя в сучасних умовах для щораз глибшого і ревнішого служіння, прохання про нових робітників на Господній ниві. Нехай це будуть також і тижні особливого свідчення для всієї Церкви, для всіх жителів міст і сіл, де моляться й трудяться ченці та черниці», - пише автор у Посланні з нагоди Року богопосвяченого життя в Католицькій Церкві та паломництва ікони «Вхід у храм Пресвятої Богородиці – покровительки українського чернецтва».  

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next