АКТУАЛЬНО

Бронзовий макет Свято-Юрського комплексу став доповненням проекту «Львів на долонях»

П'ятниця, 24 листопада 2017, 10:25
У Львові, на площі Святого Юра, відбулося урочисте відкриття та благословення бронзового макету Свято-Юрського комплексу в мініатюрі, завдяки якому люди з вадами зору та іншими фізичними обмеженнями зможуть на дотик «побачити» архітектурну пам’ятку, яка належить до Світової спадщини ЮНЕСКО – архикатедральний собор Святого Юра з цілим комплексом будівель довкола нього.

Чин благословення звершили сотрудники собору прот. Богдан Гнатів та о. Павло Дроздяк.

Звертаючись до присутніх з духовним словом, о. Павло зазначив, що сьогодні Львів подарував ще одну можливість людям із вадами зору, які з певних причин не можуть побачити зовнішню красу цього видимого світу, але тепер зможуть відчути Львів на своїх долонях, зробити духовну, цілком реальну мандрівку Свято-Юрським комплексом. Не лише побачити, а й доторкнутися до місця, де спочиває праведний митрополит Андрей ― провідник нашого Духу, лідер нашої нації; побачити Свято-Юрський комплекс своїми духовними очима, торкнутися його руками своєї віри…

Макет Свято-Юрського комплексу заввишки 1,08 м встановлений на площі Святого Юра, було створено завдяки зусиллям багатьох добрих людей, зокрема виконавчого директора  Львівського обласного осередку громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксани Потимко, яка започаткувала у Львові ініціативу щодо створення макетів стародавніх архітектурних пам’яток.

Макет – це копія Свято-Юрського комплексу, передана у пропорціях 1:120. Про це розповів автор, скульптор Василь Одрехівський, який також зазначив, що «символічно і невипадково те, що першою сакральною спорудою Львова, яка закарбована у такому вигляді, є саме архикатедральний собор Святого Юра, адже Греко-Католицька Церква завжди відігравала важливу роль у розвитку як нашого міста, так і українського державотворення» .

Нагадаємо, що першою пам’яткою, адаптованою для незрячих львів’ян і гостей міста в межах проекту «Львів на долонях» стала споруда Львівської ратуші, розміщена поруч з оригіналом на площі Ринок.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.sobor-svyura.lviv.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Молитва слухання: як молитися зі Святим Письмом?11 липня

У дев’ятому випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Отець і Глава УГКЦ запропонував глядачам роздумати над...

МЕДІА
Prev Next