АКТУАЛЬНО

«Будьте лицарями Божого милосердя», - Блаженніший Святослав до спільноти «Лицарі Колумба» в Україні

Четвер, 03 грудня 2015, 16:41
2 грудня 2015 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію для спільноти чоловіків-католиків «Лицарі Колумба» в Україні. Повідомляє прес-служба Київської архиєпархії УГКЦ.

На Літургію зі своїми капеланами та родинами прибули члени спільноти «Лицарі Колумба» із трьох київських рад, які діють при парафіях Патріаршого собору, Святого Миколая на Аскольдовій могилі, Василія Великого та новоствореної Вишгородської ради.

З Предстоятелем УГКЦ, співслужили: Єпископ-помічник Київський Йосиф та отці-капелани із Київської архиєпархії, які належать до цієї всесвітньої організації чоловіків-католиків.

Проповідуючи Слово Боже, Блаженніший Святослав зауважив, що в прочитаному уривку з Євангелія можемо чітко побачити дві частини. За його словами, у першій частині Христос пояснює своїм учня необхідну умову, яка є запорукою входження в нову дійсність - Царство Небесне. Щоб це пояснити, Верховний Архиєрей процитував слова Ісуса Христа: «Хто Царства Божого не прийме як дитина, той не ввійде до нього» (Лк. 18, 17). «Христос не говорить про дитячу наявність. Господь говорить про величну відкритість. Бо ми знаємо, що дитина, зокрема та, яка почувається на руках у своїх батьків, почуває себе щасливою, бо чує, що вона в добрих руках. Дитина, яка чується під опікою батьків, є цілком відкрита на своїх опікунів, бо їм довіряє… Тому Христос розповідає про ту умову, яка є необхідна, щоб прийняти те, що Господь хоче дарувати своїй дитині. Спаситель вказує на нові стосунки, які є між людиною і Богом, як і між дитиною та своїм Небесним Отцем».

Далі Предстоятель Церкви звернув увагу на другу частину євангельського читання, яка розповідає про цілковиту самопосвяту: «Христос говорить, що цілковита самопосвята людини Богові пов'язана з цілковитою самопосвятою Бога людині. Хто віддає Богові своє життя, посвячуючи Йому себе - має бути певним, що Бог віддає все, ким Він є і що має, тому, хто йде за Ним», - наголосив Блаженніший Святослав.

Звертаючи увагу на причину, яка зібрала вірних на спільній молитві, Глава УГКЦ зауважив: «Ми сьогодні зібралися на цій Божественній Літургії для того, щоб особливо подякувати Господу Богу за відроджене українське християнське лицарство. Щоб подякувати за тих, хто справді вирішив посвятити своє земне життя Богові. Бо справжній християнський лицар - це той, хто живе у Царстві Небесному і поширює його в цьому світі».

«Ми сьогодні дякуємо за всі добрі справи, які ви до цього часу зробили, посвячуючи себе Богу, Церкві і ближньому. Сьогодні годі перечислити всі ці добрі діла, до яких ви своєю посвятою долучилися. Дякую вам за те, що доєдналися до цієї великої християнської місії - служіння. Бо лицар - це той, хто віддає себе самого у руки Божі, а відтак посвячує себе у справи Христової Церкви на цій землі. Тож будьте лицарями Божого Милосердя, показуючи світу милосердне обличчя нашого Милосердного Отця» - сказав Верховний Архиєрей УГКЦ.

Після Божественної Літургії Глава УГКЦ подякував усім присутнім за спільну молитву та за підтримку України в нелегкий час зі сторони світової спільноти «Лицарів Колумба», а також відзначив активне заангажування місцевих «Лицарів Колумба», які розпочали свою діяльність в Україні два роки тому. Він також подякував родинам «Лицарів Колумба» в Україні за підтримку в лицарській самопосвяті.

Після цього зі словом виступив п. Богдан Ковалів, Великий лицар Всеукраїнської ради «Лицарів Колумба», який від усієї спільноти лицарів подякував Очільнику Церкви за молитву та опіку, яку ця братська організація завжди на собі відчуває в особі Предстоятеля. Після цього п. Богдан зачитав звернення Найвищого лицаря, Карла Андерсона, який відзначив нагородою динамічний розвиток Ради князя Аскольда, що при парафії на Аскольдовій могилі, в особі Великого лицаря Петра Галуги. Відзнаку вручив представник Найвищої ради в Україні п. Лєшек Ваксмундскі.

Після Літургії київські та вишгородські лицарі мали змогу поспілкуватися з Блаженнішим Святославом та послухати відкриту лекцію на тему «Криза і реформи на прикладі митрополита Андрея Шептицького», що її фахово представив п. Зиновій Свереда, активний громадський діяч та викладач Папського Григоріанського університету.

Більше інформації про «Лицарів Колумба» в Україні можна дізнатись тут

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Padre bike, чи незвичайна відпустка звичайного священника22 червня

Вашій увазі пропонуємо інтерв’ю з греко-католицьким священником із Саскатуну (Канада), військовим капеланом отцем Іваном Нагачевським....

МЕДІА
Prev Next