АКТУАЛЬНО

Бюро УГКЦ з питань екології підтримало Конкурс молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище»

Четвер, 03 березня 2016, 17:40
29 лютого – 1 березня у Києві відбувся фінал Конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», організованого Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, Міністерством освіти і науки України та ГО Екологічний клуб «Еремурус», за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва, Норвезького товариства охорони природи та Бюро УГКЦ з питань екології.

Конкурс проходив під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету», з метою пошуку й підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів. Конкурс проводився у таких номінаціях: «Проект з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії», «Проект: Моє енергетичне рішення», «Інформування суспільства/пропаганда енергоефективності». Педагогічні працівники брали участь у номінації «Урок та різні дидактичні матеріали на тему “Прості енергетичні рішення проти змін клімату”».

Учасниками конкурсу стали передусім учні, вихованці загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів, які мають досягнення у практичній діяльності в сфері змін клімату, впровадження енергозбереження, використання поновлюваних джерел енергії для місцевих потреб, у підвищенні енергоефективності шкільних будівель.

Бюро УГКЦ з питань екології долучилось до роботи журі Конкурсу, а також призового фонду. Кожен з фіналістів отримав Екологічно-Церковний календар на 2016 р. із вченням екологічної енцикліки папи Франциска «Славен будь», Екологічний дороговказ: маленькі поради для великих змін, та набір закладок на тему енергоефективності і здорового та екологічного способу життя, а переможці у номінаціях – аератори для економії води та коштів, а також зменшення негативного впливу на довкілля у повсякденному житті.

Професор Володимир Шеремета, очільник Екобюро УГКЦ на святковій академії з нагоди відкриття фіналу зазначив у своєму виступі: «Енергія – це передусім здатність до дії, яку Бог дає людині для втілення своїх дарів у житті! Енергія – це дар, великий дар для всього людства і … відповідальність. Ваша участь у конкурсі і вихід у фінал є своєрідним свідчення про те, що Ви цей дар належним чином прийняли і намагаєтесь якнайкраще розвинути, пропонуючи свої рішення для більш енергоефективного життя та кращого світу».

За рішенням журі з понад 180 учнівських робіт для участі в фіналі було відібрано 38 кращих робіт.

Переможцями Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» – 2015-2016 н. р. в номінаціях учнівських робіт стали:

Номінація 1. Проект з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії:

І місце

Михайліченко Віталій, учень 8 класу Борщівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тернопільської області, учень Тернопільського обласного відділення Малої академії наук, з роботою: «Проект електрохімічної комірки з електретними електродами». Керівник: Мулярчук Андрій Петрович, викладач технічних дисциплін Тернопільського обласного відділення Малої академії наук.

ІІ місце

Мацюк Надія, учениця 10 класу загальноосвітньої школи № 30 міста Житомира, вихованка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, з роботою: «Вторинне використання соляних шахт». Керівник: Шубін Анатолій Григорович, керівник гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

ІІІ місце

Вербицька Тетяна, учениця 9 класу Чортківського районного комунального закладу «Центр науково-технічної творчості і дозвілля учнівської молоді» Тернопільської області, з роботою: «Конструкція колеса вітрової турбіни». Керівник: Хаба Богдан Михайлович, керівник гуртків Чортківського районного комунального закладу «Центр науково-технічної творчості і дозвілля учнівської молоді», Тернопільської області.

Номінація 2. Проект «Моє енергетичне рішення»:

І місце

Перепелиця Алла та Швалева Дар’я, учениці 10 класу загальноосвітньої школи № 7 міста Житомира, вихованки гуртка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, з роботою: «Здешевлення реклами». Керівник: Шубiн Анатолiй Григорович, керівник гуртків Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, вчитель фізики загальноосвітньої школи № 30, міста Житомира.

ІІ місце

Якимчук Роман, учень 7 класу Житомирської загальноосвітньої школи № 30, вихованець Житомирського міського центру науково-технічної творчості, з роботою: «Обігрівач для ніг». Керівник: Шубін Анатолій Григорович, вчитель фізики Житомирської загальноосвітньої школи № 30, керівник гуртків Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

ІІІ місце

Бісик Олександра, учениця 10 класу Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 45 Дніпропетровської області, з роботою: «Світлові волокна. Використання нових матеріалів з метою енерговигоди». Керівник: Гриценко Лариса Анатоліївна, вчитель фізики та інформатики, «спеціаліст першої кваліфікаційної категорії» Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 45, Дніпропетровської області.

Номінація 3. Інформування суспільства/пропаганда енергоефективності:

І місце

Шиян Олександра та Борідченко Марія, учениці 10 класу Криворізької загальноосвітньої школи I-III ступеня № 123 Дніпропетровської області, з роботою: «Інтерактивна гра для молодших школярів «Я і енергія». Керівник: Шведун Ганна Григорівна, вчитель біології Криворізької загальноосвітньої школи I-III ступеня № 123, Дніпропетровської області.

ІІ місце

Чувальська Марина, учениця 11 класу Новотроянівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад» Болградської районної ради, Одеської області, з роботою: «Енергозбереження – це дуже важливо». Керівник: Брадарська Марія Михайлівна, педагог-організатор Новотроянівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад» Болградської районної ради, Одеської області.

ІІІ місце

Брацюнь Тетяна та Масевська Аліна, учениці 11 класу, Іванців Христина, учениця 7 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 Тернопільської області, з роботою: «Енергія у нашій школі». Керівник: Мельник Олександра Мирославівна, вчитель географії та економіки Тернопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 27, Тернопільської області.

Для учасників фіналу в навчально-науковому Аудиторіумі «Клімат-Еко-Енергія Україна» було проведено тренінг: «Енергозбереження починається з кожного з нас», також тренінг «Еко-мікс – ігрова програма».

Для педагогів проведено тренінг: «Формування еко-свідомості через інтегрування матеріалів навчально-методичного комплексу « Я і Енергія» в навчально-виховний процес».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next