АКТУАЛЬНО

Державний секретар Ватикану від імені Папи Франциска привітав ВРЦіРО із 20-річним ювілеєм

Понеділок, 20 червня 2016, 17:29
«Рада відзначає двадцяту річницю свого заснування. Дозвольте скерувати вам від імені Папи Франциска найкращі побажання та привітання з нагоди цього важливого ювілею», – сказав кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Ватикану, 20 червня в Києві під час зустрічі із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій у рамках свого офіційного візиту в Україну.

За його словами, цей ювілей «означає роки зустрічей, незважаючи на труднощі та непорозуміння». «І тепер ця Рада вважається невід'ємною частиною українського суспільства, яке звертає на неї свій погляд, аби отримати знаки віри та надії, що на них може покладатися», – відзначив представник Святішого Отця.

«Пройдено довгий шлях, і залишається ще великий шлях попереду. Від початків християнства на цих землях, від великої події Хрещення київського князя Володимира та Київської Русі аж до поширення віри на всіх прилеглих територіях Євангеліє не перестає бути проповідуваним та не перестає будувати вашу історію й вашу культуру, глибоко насичуючи її», – вважає кардинал.

Хрещення, на його погляд, – подія, що становить свого роду архетип, до якого не лише повертається наша пам'ять, а й з якого ми черпаємо натхнення, аби зрозуміти: якщо таким було наше минуле, то чому це не може бути також наше майбутнє - у відновленій вірності заповіді Христа «Щоб усі були одно».

Говорячи про поділ, кардинал П’єтро Паролін зауважив, що «безумство нацизму та атеїстичного комунізму, так само як потрясіння Голодомору або Чорнобильська катастрофа, а також усі страждання, пережиті протягом останніх двох років і які ще не припинилися, – це лише недавні приклади насильства».

«Заради того, – вважає він, – щоб дати свідчення про Господа Христа, полягли вірні кожної конфесії. Вони становлять не лише світоч нашої євангельської послідовності, а й тепер є могутніми заступниками на небесах. І поряд із християнами – євреї, які також заплатили дорогу ціну смертей; татари, мусульманського віросповідання, які зазнали тягаря насильства та несправедливості».

Однак здається, продовжив представник Папи, що цього всього ще було замало. Страждання українського народу продовжується в бомбардуваннях, у знищеннях поселень та інфраструктури і передусім у поверненні ненависті та недовіри, в дестабілізації суспільства, що всіма силами прагне отримати можливість рівноправно користуватися різноманітними дарами, якими його наділив Творець.

«У цей час непересічних труднощів, підсилених тягарем інституціональної, фінансової та моральної кризи, що спричиняє величезні страждання, – ми, релігійні спільноти, покликані до безпрецедентної відповідальності», – закликав високодостойний представник Ватикану.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2018 року17 вересня

Від 2 до 11 вересня 2018 року Божого в м. Львові-Брюховичах проходив Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, в якому брало...

МЕДІА
Prev Next