АКТУАЛЬНО

Для духовенства Київської архиєпархії провели реколекції на Святій Землі

Субота, 30 березня 2019, 12:44
25-28 березня владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської архиєпархії, разом зі священиками та дияконами Київської архиєпархії взяли участь у Великопісних реколекціях на Святій Землі.

У ці дні представники Київського духовенства мали нагоду більше вивчити Святе Письмо та пройти слідами Ісуса Христа, Пресвятої родини, апостолів та пророків. Духовні науки священикам провадив протоієрей Віталій Храбатин, бібліст. У своїх науках проповідник звертав увагу на важливості тих місць, які в собі зберігають спомин Ісуса Христа та подій, що стали частиною Нового Завіту: «Саме тут і в цьому місці», – неодноразово розповідав паломникам про події, котрі знаходимо у Святому Писанні. Пригадуваючи усім слова з Євангелії від Луки зі славного в’їзду до Єрусалима: «Деякі фарисеї з народу сказали до Нього: Учителю, заборони Своїм учням! А Він їм промовив у відповідь: Кажу вам, що коли ці замовкнуть, то каміння кричатиме!», – проповідник наголосив, що у Святій Землі протягом усієї історії християнства намагалися закрити уста християнам, щоб не проповідувати Господа. «Однак тут усе довкола, саме каміння, продовжує промовляти до сердець кожного. Бути у Святій Землі означає частково стати очевидцями цих подій, надати характеру і забарвлення, оживити тексти Слова Божого, які читаємо в додаткові деталі», – наголошував реколектант.

Протягом чотирьох днів священики, зокрема, побували у м. Вифлеємі, де молилися у храмі Різдва Христового, у Юдейській пустелі, Єрихоні, Єрусалимі, Назареті, Кані Галілейській та в інших святих місцях. Усюди, де вони були, разом молилися за вірних Київської архиєпархії, а зокрема за своїх парафіян.

Знаменним був останній день реколекцій, під час якого духовенство ще раз побувало в місті Єрусалимі. Тут вони пройшли Хресною дорогою, увінчанням якої була молитва у храмі Гробу Господнього.

Останнім пунктом реколекційного паломництва був храм Мелхітської Греко-Католицької Церкви, де відбулася молитва та зустріч із Патріархом цієї Церкви. У храмі владика Йосиф подякував усім священикам за участь у реколекціях та за спільне паломництво. Опісля було зачитано нові декрети від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, якими іменовано нових священиків протоієреями та уділено право носити золотий хрест. Зокрема, відзнаки отримали священики: о. Олег Лучка, о. Олег Шепетяк, о. Ігор Гріщенко, о. Іван Цихуляк, о. Петро Кічула, о. Павло Локоть, о. Андрій Бонис,  о. Андрій Боднарук, о. Роман Романович, о. Юліан Шеремета, о. Роман Шкрібенець, о. Степан Вавричин. Окремими декретами було також доцінено ревність священичого служіння таких протоієреїв: о. Олексія Геника, о. Миколи Дуркальця, о. Мирослава Латинника, о. Віталія Сидорука, о. Василя Чудійовича та нагороджено їх хрестом із прикрасами.

Відтак усі священики подякували владиці Йосифу, о. Василеві Чудійовичу та о. Андрію Бонису за ідею проведення таких реколекцій і за підтримку в їх реалізації. Наостанок помолилися за всіх жертводавців, які постійно підтримують духовенство Київської архиєпархії.

Прес-служба Київської архиєпархії

 


ПУБЛІКАЦІЇ

«Духовне батьківство — про рідних та родину», - п. Марія Рипан у проєкті «Сім штрихів до портрета» 21 жовтня

Вона повертає наш погляд насамперед до родинного коріння Блаженнішого Любомира - духовного батька України, кажучи, що він "походить із...

МЕДІА
Prev Next