АКТУАЛЬНО

Храмові на Старосамбірщині подарували автентичні копії хоругв ХVI ст.

Понеділок, 11 листопада 2013, 17:53
9 листопада в храмі Святої Параскевії П’ятниці, що знаходиться в смт Стара Сіль на Старосамбірщині, владика Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Велику вечірню. Під час богослужіння єпископ освятив новий престол, кивот та інші богослужбові речі, які були споруджені священиком та громадою на кошти жертводавців.

Варто зазначити, що напередодні студенти факультету церковного мистецтва Дрогобицького катехитичного інституту пожертвували до храму дві хоругви, які є автентичними копіями хоругв ХVI ст. цього храму. Орнаментом для хоругв слугувала оздоба Пересопницького євангелія, яку виконав "Федуско - маляр із Самбора" - іконописець ХVI ст. Нині оригінальні фрагменти хоругв знаходяться в Національному музеї м. Львова. Хоругви були виготовлені у другій половині ХVI ст. майстрами Самбірської іконописної школи. 

"Немає головнішої та важливішої будівлі, як свята церква! Можливо, існують дорожчі будівлі, більш коштовні, краще оздоблені, матеріально багаті, але такі будівлі не споруджені для всевишнього Бога", – наголосив владика Ярослав, звертаючись до вірних храму. Проповідник розповів слухачам про старозавітні прообрази церкви як місця, на якому перебуває Бог. "Це – святе місце, тут відбуваються великі чинності, приноситься жертва примирення Богу, бо хліб і вино під час святої Літургії стають Тілом та Кров’ю Господньою", - додав єпископ.

Після завершення богослужіння владика Ярослав подякував о. Василю Пукію (адміністратору храму) та вручив подячні грамоти церковному братству і жертводавцям. Єпископ наголосив на важливості справи, яку здійснює громада, – відновленні храму в його первозданному вигляді. Реставраційні роботи відбуваються за співпраці громади з єпархіальною Комісією церковного мистецтва та архітектури.

Нагадаємо, що у листопаді 2011 року в храмі Святої Параскевії П’ятниці, який був збудований у 1440 році, був завершений перший етап реставраційних робіт. 

Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Чому треба молитися насамперед за інших, а потім за себе?06 червня

Сьогодні в нашій бесіді я запрошую всіх вас зробити наступний крок у нашому духовному пошукові справжньої молитви.

МЕДІА
Prev Next