АКТУАЛЬНО

До храму села Устя-Зелене Бучацької єпархії урочисто повернули копію чудотворної ікони та частинку Хреста Господнього

Понеділок, 27 серпня 2018, 10:41
26 серпня 2018 року до Устя-Зеленого Монастириського району Бучацької єпархії з’їхалися родичі місцевих мешканців та численні прочани на свято повернення до храму чудотворної ікони Матері Божої та частинок животворящого Хреста Господнього. У центрі села урочисто зустріли Митрополита Івано-Франківського Володимира (Війтишина), Єпископа Бучацького Дмитра (Григорака), Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського Теодора (Мартинюка) та приїжджих священиків. Відтак привезли ікону Богородиці та хрест-реліквіарій, які в супроводі духовенства та вірних внесли до храму.

Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди свята очолив владика Володимир. По її завершенні відбулося традиційне водосвяття. Відтак усі присутні поклонилися частинкам Хреста Господнього та чудотворній іконі.

Стародавня копія Белзької ікони Матері Божої багато років зберігалася у святилищі храму Собору Пресвятої Богородиці. Парафіяни зізнавалися, що вона якось по-особливому притягувала до себе. Відтак адміністратор парафії о. Степан Стрілецький та віряни вирішили її оновити. Під верхнім шаром фарби фахівці із майстерні Свято-Успенської Унівської лаври виявили ще одне зображення Богородиці з Ісусом. Майстри запевнили, що первісні лики святих були замальовані у 1920 роках. Сама ж ікона із XVII століття, а ризи – з вісімнадцятого. Сліди від трьох пострілів на обличчі Богородиці і одного на грудях – це знаки радянських часів – у 1947 році в ікону стріляв місцевий міліціонер. Після проведених досліджень група реставраторів сакрального мистецтва підтвердила, що ця ікона має велику сакральну та духовну цінність.

Також до майстерні на дослідження був переданий хрест-реліквіарій, який зберігався у храмі. Однак, які реліквії в ньому були, ніхто в селі не знав. Коли майстри розібрали хрест, то виявили всередині капсулу з кришталю, оброблену сріблом. У капсулі були запаяні дві дерев’яні тріски. Фахівці ствердили, що це частинки Хреста Господнього. До речі, як твердять архівні документи, хрестів-реліквіаріїв у церкві було два. Поки що віднайдений лише один.

Відтепер чудотворна копія Белзької ікони та частинки животворящого Хреста Господнього будуть виставлені в церкві Собору Пресвятої Богородиці в Усті-Зеленому для привселюдного почитання.

 

Західне бюро «Живого ТБ»

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next