АКТУАЛЬНО

До Унева провели прощу, присвячену 150-річчю від народження блаженного Климентія Шептицького

Понеділок, 20 травня 2019, 15:22
17-19 травня 2019 року відбулася 26-та міжнародна молодіжна піша проща Львів-Унів, яка була присвячена 150-річчю від народження блаженного Климентія Шептицького та 100-річчя відновлення монашества в Свято-Успенській унівській лаврі.

Проща розпочалася у п’ятницю о 7-й годині Архиєрейською Літургією у храмі Святого Архистратига Михаїла, яку очолив митрополит Ігор Возьняк. Приблизно о 9:30 зі Львова вийшли 750 зареєстрованих учасників. Протягом першого дня пройшли 36 км за маршрутом Львів-Лисиничі-Виннники-Соснівка-Глуховичі-Звенигород-Романів, де і заночували. По дорозі зупинялися у церквах с.Лисиничі та м.Винники, де нас після молитви щиро частували священики зі своїми парафіянами.

Другого дня у суботу після Літургії у храмі Святого Михаїла та смачного сніданку прочани вирушили до Унівської лаври маршрутом: Романів-Селиська-Ганачіївка-Затемне-Коросно-Сивороги-Унів. Число паломників збільшилося внаслідок доїзду автобусами. Паломники заходили до сільських церков, де молилися та їх пригощали. Прийшовши 26 км, прибули до Лаври близько 20-ї год.

З 21:30 в Лаврі розпочались всенічні моління з нагоди свята Унівської чудотворної ікони Матері Божої. Вечірню з литією очолив владика Григорій Комар, Єпископ-помічник з Дрогобича. Архиєрейську Літургію о 4-й годині очолив вл. Теодор Мартинюк, Єпископ-помічник з Тернополя.

Закінчилося святкування недільною Архиєрейською Літургією об 11:00, яку очолив владика Григорій Комар. У своїй проповіді владика звернув увагу слухачів на зустріч, яка відбулася між Ісусом Христом та «розслабленим» чоловіком при купелі Витезда. Ця зустріч вчить нас правдивого спілкування в діалозі і того, що Ісус Христос готовий кожного підняти з нашого особистого «розслаблення».

Дякувати Богові завдяки молитовному покрову Богоматері, блаженного Климентія Шептицького та всіх святих, все відбулося дуже добре, була чудова сонячна погода.

Організаторами прощі є Товариство студентів-католиків "Обнова" та монахи Свято-Успенської унівської лаври. До проведення паломництва долучилися різноманітні молодіжні організації та спільноти УГКЦ, громадські організації, місцева влада, служба поліції, медики та багато інших.

Ієромонах Аліпій, духівник прощі


ПУБЛІКАЦІЇ

Хрест Господній — таїнство спасення27 вересня

Правильна назва свята Воздвиження чесного Хреста Господнього є «Всемірне (тобто всесвітнє) воздвиження чесного Хреста». Про це свідчить...

МЕДІА
Prev Next