АКТУАЛЬНО

Документальний фільм «Володимир Стернюк: служіння у підпіллі» транслюватимуть на українських телеканалах

Середа, 02 листопада 2016, 15:29
У співпраці прес-служби Львівської архиєпархії з БО «Українська Кіно Ініціатива» та з благословення владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського УГКЦ, триває Тиждень вшанування пам’яті величних постатей України в ефірах телеканалів.

Пригадуємо, 3 листопада 2016 року відбуватимуться трансляції документального фільму «Володимир Стернюк: служіння в підпіллі» на «Першому Західному» (о 14:40, 22:35, 02:00), «Живе ТБ». Фільм висвітлює життя підпільного єпископа Української Греко-Католицької Церкви Володимира Стернюка, який протягом 20 років очолював заборонену Церкву в Україні як місцеблюститель Глави УГКЦ. В умовах переслідування митрополит зумів виховати ціле покоління молодих священиків, а на зламі 80-90-х років ХХ століття вивести Греко-Католицьку Церкву з підпілля.

«Володимир Стернюк: служіння в підпіллі» є наступною стрічкою із циклу документальних фільмів, присвячених долі УГКЦ у XX столітті. Це спільний проект Рекламно-продюсерського центру «Стар-ТВ» та Львівської архиєпархії УГКЦ, який створено за меценатської підтримки Тараса Керницького та Ігоря Назаркевича.

У фільмі зібрані свідчення близьких співробітників владики Володимира, його вихованців-священиків із підпільної семінарії, підпільного єпископа УГКЦ Юліана Вороновського. Віднайдено двох свідків, які перебували в одній камері з майбутнім єпископом під час його ув'язнення у 1947 році, записане інтерв'ю з викладачем медичного училища, в якому навчався Володимир Стернюк після повернення із заслання.

Автори акцентують увагу на твердій позиції митрополита у стосунках з контролюючими органами Радянського Союзу. Розповідають про методи тиску та провокації, які застосовувало КГБ, щоб змусити владику Володимира зректися архиєрейського уряду.

У стрічці використано матеріали з архіву митрополита Володимира Стернюка, з фондів Інституту історії Церкви УКУ, Музею історії релігії та численних приватних збірок. Демонструються унікальні фото з 50-х років, коли єпископ працював фельдшером швидкої допомоги, та відеозапис підпільних священичих свячень, здійснених митрополитом Стернюком у 1988 році.

Фільм розповідає про труднощі, які поставали перед проводом УГКЦ в часи легалізації, та описує роль 83-літнього владики Володимира в переговорах із Московським патріархатом та радянською владою.

Прес-служба Львівської архиєпархії УГКЦ

Відеоролик: Слово владики Ігоря, Митрополита Львівського УГКЦ, з нагоди Тижня пам’яті в листопаді 2016 року

ПУБЛІКАЦІЇ

УГКЦ в Естонії та Фінляндії: Церква як серце України08 квітня

Українська Греко-Католицька Церква Матері Божої Троєручиці розташована у стародавній частині Таллінна у середньовічній будівлі....

МЕДІА
Prev Next