АКТУАЛЬНО

Душпастирі взяли участь у Круглому столі на тему «Медіація. Перспективи впровадження в кримінально-виконавчу систему України»

П'ятниця, 23 червня 2017, 10:34
22 червня 2017 року члени Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України долучилися до участі у Круглому столі «Медіація. Перспективи впровадження в кримінально-виконавчу систему України», який відбувся в Інституті кримінально-виконавчої служби.

Науково-дослідний центр ІКВС з питань діяльності органів та установ пенітенціарної системи спільно з Пенітенціарною юридичною клінікою за підтримки громадської організації «Пенітенціарна асоціація України» запросили фахівців з медіації, з відновного правосуддя, з вирішення конфліктів і миробудування, примирення, представників Міністерства юстиції України, Душпастирської Ради, практики кримінально-виконавчої служби та пробації, здобувачів всіх рівнів освіти, науковців, практиків, викладачів, правозахисників, представників громадських організацій.

У зустрічі за круглим столом виступили наступні члени Душпастирської Ради:

· протоієрей Костянтин Пантелей, Голова Душпастрської ради, керівник Відділу Курії Української Греко-Католицької Церкви з душпастирства у пенітенціарній системі України, 

· пастор Александр Камзолов, представник Місії «Євангельське милосердя» Релігійного Центру Української Християнської Євангельської Церкви;

· пастор Євген Дмитрієвський, cтарший пастор тюремного служіння Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри України;

· протоієрей Віктор Яценко, Голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи;

· пастор В'ячеслав Когут, представник Всеукраїнського Союзу Християн Віри Євангельської П'ятидесятників;

· Шейх Рустам Гафурі, представник Духовного Управління Мусульман України.

Під час роботи круглого столу учасники обговорили актуальні питання щодо практичних аспектів упровадження основних засад медіації в Державну кримінально-виконавчу службу України, потреби законодавчого закріплення інституту медіації, проблематики проведення медіації в Україні та шляхи вирішення виокремлених проблем.

Робота круглого столу була побудована за принципом чергування наукових доповідей та висвітлення практик і моделей медіації, що мають місце в Україні на сьогоднішній день. Напрацюваннями у сфері медіації поділилися представники ГО «Ла Страда-Україна» (миробудування у родинах, медіація у випадках здійснення насильства щодо жінок), «Союз «Золотий Вік України» (проект «Примирення» неповнолітніх злочинців з їх близькими та жертвами злочинів, «Арт-примирення» опосередковано медіація за допомогою засобів мистецтва), Дмитрієвський Є.В. (примирення засуджених з особами з якими вони у конфлікті через відео звернення) тощо.

Учасники круглого столу виступили з ініціативою до ГО «Пенітенціарна асоціація України» один із номерів «Вісника Пенітенціарної асоціації України» присвятити питанням медіації.

На завершення зустрічі представники Душпастирської Ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України вкотре висловили думку про необхідність збереження у Києві закладу пенітенціарного профілю при Міністерстві юстиції України!

Науково-дослідний центр з питань
діяльності органів та установ ДПтС України

ПУБЛІКАЦІЇ

Блаженніший Святослав привітав Блаженнішого Епіфанія18 грудня

У цей знаменний момент я простягаю руку від імені нашої Церкви до Вас та всіх православних братів, пропонуючи вам почати разом торувати наш...

МЕДІА
Prev Next