АКТУАЛЬНО

Екобюро УГКЦ долучилося до розробки нового документа Святого Престолу

Середа, 31 березня 2021, 10:02
30 березня 2021 року Божого у Ватикані відбулася презентація документа «Душпастирські напрямні щодо вимушених переселенців з причини змін клімату», підготовленого Відділом у справах мігрантів і біженців Дикастерії служіння цілісному розвиткові людини Святого Престолу.

Від сьогодні на офіційному сайті вищезгаданого структурного підрозділу Святого Престолу (https://migrants-refugees.va/) став доступний цей важливий документ, передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Над документом працювали фахівці представники від різних єпископський конференцій Європи. Цінні поради та підказки до цього документа від УГКЦ були опрацьовані та підготовлені професором Володимиром Шереметою, керівником Бюро УГКЦ з питань екології, а о. д-р Володимир Містерман, референт з екологічної освіти Екобюро та заступник керівника Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії, у жовтні минулого року був активним учасником консультаційних нарад, під час яких команда міжнародних фахівців опрацьовувала цей документ.

Передмову до цього документа, який перекладений п'ятьма мовами, написав Папа Франциск, який сам безпосередньо очолює Відділ у справах мігрантів і біженців. Документ, який вийшов у вигляді брошури, складається з десяти  розділів, у яких аналізується проблематика міграції, спричиненої кліматичними змінами. Автори шукають відповіді у світлі сучасного соціального-екологічного вчення Церкви. «Зуміти побачити страждання», «На іспиті перед Богом», «Прийняти, захистити, підтримати, інтегрувати» – заголовки окремих розділів говорять про те, що Церкві, як матері, глибоко на серці лежать усі ті проблеми, які по’вязані зі стражданням людини і цілого створіння Божого – природи.

Символічно, що презентація відбулась у час Великого посту, коли Церква інтенсивно закликає всіх до цілісного екологічного навернення задля порятунку Божого створіння, вінцем якого є людина, адже в серці документа знаходимо переконання про те, що майбутнє світу і людей залежить безпосередньо від того, як швидко людство зрозуміє потребу цілісного навернення та негайної зміни способу життя на дружній до Божого створіння – природи.

www.ecoburougcc.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Владика Василь Лостен: «Діалог – це можливість по-справжньому пізнати серце свого ближнього»02 грудня

Свого часу митрополит Андрей Шептицький сказав: «Спільне добро чинить із людей одне тіло, а якраз те спільне добро є основою всякої любови....

МЕДІА
Prev Next