АКТУАЛЬНО

Екологічні проблеми регіону як виклик для християнської віри

Середа, 14 березня 2018, 13:21
Про екологічні проблеми регіону як виклик для християнської віри у вівторок, 13 березня, студенти 5-го курсу Івано-Франківської духовної семінарії УГКЦ спілкувалися з паном Петром Кульбою, начальником відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків із громадськістю та ЗМІ управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА.

Державний природоохоронець торкнувся основних екологічних проблем біосфери Прикарпаття, зокрема зони надзвичайної екологічної ситуації м. Калуша, викидів Бурштинської ТЕС, забруднення води, проблеми сміття та необхідності впровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів.

Ключові питання, які цікавили майбутніх душпастирів, – це не просто констатація тих чи тих екологічних проблем, але яким чином їх можна і необхідно їх долати, а ще краще – не допускати.

Державний еколог підкреслив особливу роль Церкви та душпастирів у формуванні екологічної свідомості й культури бережливого ставлення до природи. Натомість д-р Володимир Шеремета, керівник курсу Екологічної етики в Івано-Франківському богословському університеті, наголосив на тому, що як Церква, так і Держава мають особливу природозахисну компетенцію: «Екологічна місія Церкви полягає у формуванні практичної відповідальності за природу на основі християнської віри. Натомість Держава, яка дбає про людину, повинна мати належне екологічне законодавство та дієві природоохоронні органи».     

Зустріч була організована Бюро УГКЦ з питань екології у співпраці з Івано-Франківським богословським університетом та Івано-Франківською духовною семінарією.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології


ПУБЛІКАЦІЇ

Послання Синоду Єпископів КГВА УГКЦ з нагоди сторіччя відновлення української державності27 лютого

Як бачимо, поняття свободи містить у собі дві складові: свободу від – гніту, поневолення, пригноблення, визиску та позбавлення прав, а також...

МЕДІА
Prev Next