Екзарх Харківський взяв участь у посвяченні Меморіального комплексу о Йосифу Завадяку ЧСВВ
АКТУАЛЬНО

Екзарх Харківський взяв участь у посвяченні Меморіального комплексу о. Йосифу Завадяку, ЧСВВ

Понеділок, 31 липня 2017, 10:48
29 липня 2017 року між селами Рокосово-Крива, що поблизу м. Хуста Закарпатської області, відбулося посвячення Меморіального комплексу о. Йосифу Завадяку, ЧСВВ, встановленого за ініціативою та стараннями вислуженого протоігумена Василіанської провінції Святого Миколая в Україні о. Павла Райчинця, ЧСВВ. Посвячення памʼятника здійснили владики Ніл, Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії та Василій, Екзарх Харківський.

Відбулася зустріч преосвященних єпископів та привітальні промови, які спочатку виголосили діти, а опісля – о. Павло Райчинець, ЧСВВ.

У своєму привітальному слові о. Павло наголосив, що ця земля, на якій ми сьогодні зібралися, є святою. Отець Павло згадав про криваві історичні події Карпатської України, які сталися на цьому місці. Серед цих подій теж і мученицька смерть о. Йосифа Завадяка, який для всіх нас став прикладом сильної і незламної вірності Богові та Католицькій Церкві.

“Збережімо в серцях памʼять про відомих і невідомих синів України, які поклали своє життя за правду, свободу і цілісність та єдність Української Держави в різні часи нашої історії. Уособленням їх подвигу нехай стане цей скромний Меморіальний комплекс, присвячений мученику та ісповіднику за Христову віру о. Йосифу Завадяку, ЧСВВ. Схилімо голови перед їх памʼяттю і вшановуймо хвилиною мовчання”, – зазначив проповідник.

Відтак відбулося посвячення памʼятника, після чого розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку з владиками співслужили отці василіани та єпархіальне духовенство.

У своїй проповіді владика Ніл відзначив, що цей день є історичним, адже ми згадуємо подію мученицької смерті василіанського монаха, пастиря наших вірних, о. Йосифа Завадяка, на життя якого було здійснено замах саме на місці встановлення цього комплексу.

По завершенні Літургії слово до присутніх мав владика Василій, який звернув увагу, що найбільшою небезпекою і загрозою, яку ніс о. Йосиф для тодішньої атеїстичної системи, була його віра в Ісуса: її він мужньо ніс своєму народові. Попри заборону, а навіть і після повернення із заслання, завдяки своїй вірі він продовжував нести людям живого Христа, через проповідування Його Слова і через Святі Тайни. Саме це було причиною, що тодішня влада, яка повсюди насильно насаджувала безбожництво та атеїзм, не хотіла мати цього «живого свідка віри», через якого люди зустрічалися з живим Богом. Владика наголосив, що саме віра є тим безцінним даром в житті людини. Ніякі матеріальні речі, ніякі посади не зрівняються з цим даром віри, з цим скарбом. Отож і ми сьогодні повинні, за прикладом о. Йосифа, цінувати свою віру в Христа, повинні бути Йому вірні і любити свою Церкву. І нехай наша віра виражається у наших вчинках, бо саме це є запорукою нашого щасливого майбутнього і нашого спасіння. Архиєрей теж заохотив просити в молитві за прославу слуги Божого о. Йосифа, щоб він був нашим заступником і щоб за його молитвами наш народ отримував від Господа великі ласки, щоб ми зростали у вірі і щоб Боже Благословення завжди було з нами.

Опісля настоятель Мукачівського монастиря о. Веніамин Довганич, ЧСВВ, та декан Великоберезнянський о. Василь Данилаш висловили особливу подяку ініціатору цього меморіального комплексу о. Павлу Райчинцю, ЧСВВ, який доклав чимало зусиль для його встановлення на цьому, уже майже забутому історичному місці.

о. Франциск Онисько, ЧСВВ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Знак воскресіння Церкви, символ єдності українського народу…» — думки будівничих про Патріарший собор УГКЦ в Києві17 серпня

Цими днями в Українській Греко-Католицькій Церкві святкують п'ятиріччя освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового....

МЕДІА
Prev Next