АКТУАЛЬНО

Філадельфійська архиєпархія допомагає постраждалим від паводків у Західній Україні

П'ятниця, 03 липня 2020, 10:07
Відповідаючи на заклик Блаженнішого Святослава, Глави Української Греко-Католицької Церкви, та з благословення архиєпископа Бориса Ґудзяка Філадельфійська архиєпархія розпочала збір коштів для допомоги потерпілим від паводків у Західній Україні.

Перших 25 тисяч доларів були надіслані 2 липня на рахунки Івано-Франківської архиєпархії, Коломийської та Чернівецької єпархій. Загалом станом на 2 липня зібрано більше ніж 32 тисячі через кампанію у Фейсбуку, через збірки у парафіях архиєпархії та індивідуальні пожертви, надіслані поштою. Перша збірка в парафіях відбулася 27-28 червня, а друга буде проведена 4-5 липня.

«Географія жертводавців нашої філадельфійської кампанії широка і дуже цікава. Відгукнулися не лише вірні нашої архиєпархії, але люди доброї волі з 21 штату у США, а також з Канади, Франції, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Австрії, Норвегії, Швеції, Великобританії, Бельгії, Італії та навіть України. До збірки на архиєпархіальній сторінці у Фейсбуку вже долучилися більше 400 осіб. Майже 90 відсотків коштів надходить від українців, які мешкають за кордоном і бажають відгукнутися, щоб допомогти братам і сестрам в Україні, що постраждали», — розповідає владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійський.

З огляду на те, що з відстані важко збагнути всі потреби постраждалих, архиєпархія вирішила передати кошти церковних структурам на місцях — в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. «Фінансова допомога дозволяє бути швидкими і гнучкими. Постраждали сільськогосподарські регіони, де люди не мають високих доходів, а залежать багато від своїх господарств. Через паводок вони втратили урожай, постраждали їхні будинки. Наш християнський обов’язок є допомогти їм у цей скрутний час — духовно і матеріально. Ми не знаємо конкретних потреб, тому спираємося на обізнаність і второпність місцевих церковних структур, особливо благодійної організації “Карітас України”», — зазначив владика Андрій.

Він зауважив, що архиєпархія має довгу історію допомоги Україні в кризових ситуаціях: проводяться збірки на допомогу військовим і капеланам, бідним та інші потреби окремих парафій та єпархій. Долучалися вірні архиєпархії та всіх єпархій в Америці також і до будівництва собору Воскресіння в Києві.

Збірка на парафіях через індивідуальні пожертви та кампанія у Фейсбуку триває. Архиєпархія вирішила зробити перший переказ коштів, щоб якомога швидше допомогти постраждалим. Наступні перекази здійснюватимуться в міру надходження коштів. Звітами про допомогу постраждалим архиєпархія поділиться згодом з усіма жертводавцями.

Пресслужба Філадельфійської архиєпархії


ПУБЛІКАЦІЇ

Блаженніший Святослав: «Вторгнення в Україну може спричинити світову катастрофу»22 квітня

Зважаючи на посилену напругу, наступного дня після заклику Папи Франциска до миру на Cході України Блаженніший Святослав, Глава і Отець...

МЕДІА
Prev Next