АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ іменував отця Андрія Пиптика духівником спільноти «Подружні зустрічі»

Вівторок, 12 жовтня 2021, 12:23
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав іменував отця Андрія Пиптика духівником спільноти «Подружні зустрічі» терміном на три роки. Про це йдеться у Декреті Глави Церкви.

«З огляду на потребу духовного супроводу родин, зваживши на думку владики Василя, архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського, ми, владою нам даною, відповідно до припису кан. 939, п. 1 ККСЦ, іменуємо вас терміном на три роки духівником спільноти «Подружні зустрічі». Прохаємо вас здійснювати своє служіння відповідно до Статуту спільноти Подружні зустрічі. «Нехай ваше служіння буде постійним свідчення присутності голосу Божого серед наших родин », ‒ мовиться у документі. Декрет набрав чинності 22 вересня 2021 року.

Декрет з благословення Блаженнішого Святослава священнику вручив голова комісії УГКЦ у справах родини і мирян пан Юрій Підлісний у неділю, 10 жовтня, у храмі Святого Йосафата у Тернополі.

Як розповів у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ пан Юрій Підлісний, зустріч розпочалася з молебню, який є традиційною молитвою спільноти «Подружні зустрічі», а також засвідчує їхню ідентичність.

«Опісля молебню я зачитав Декрет та вручив Грамоту священнику. Отець Андрій виголосив подячну промову і поділився планами подальшої праці», ‒ сказав пан Юрій.

Опісля голова Комісії УГКЦ у справах родини і мирян виголосив доповідь на тему: «Виклики сім’ї в сучасному світі» під час якої роз’яснив небезпеку ратифікації Стамбульської конвенції, а також розкрив поняття «гендерної рівності», «гідності людини» і «насильства в сім’ї».

На переконання доповідача, в сучасному світі йде «війна»: за сім’ю, за гідність людини та за Церкву.

«Нам прагнуть нав’язати чужі і незрозумілі ідеології, які не мають нічого спільного з наукою Церкви про Таїнство Подружжя, про гідність людини з моменту зачаття до природньої смерті», ‒ зауважив під час доповіді промовець.

Він запропонував конкретні кроки, які, на його переконання, зможуть допомогти протидіяти нав’язуванню гендерної ідеології: «Насамперед, свідчити про Бога власним життям, а також проявляти активну громадянську позицію та пропонувати свою позитивну програму, щоб не було потреби у нав’язуванні Стамбульської конвенції».

Додамо, що спільнота «Подружні зустрічі» бере свій початок з Києва, де в січні 1999 року за участю подружніх пар, священників і сестер служебниць відбулися перші реколекції. Відтак були створені київський, львівський, тернопільський, івано-франківський і чортківський осередки цієї спільноти. У цих спільнотах подружні пари, молячись, спілкуючись, беручи участь у реколекціях і культурно-відпочинкових програмах, поглиблюють і скріплюють свою подружню єдність.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next