Глава УГКЦ – Януковичу: «Ми є, були і будемо зі своїм народом»
П'ятниця, 24 січня 2014, 21:12 Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) розповів про зустріч членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з Президентом Януковичем. В ефірі «Громадського ТВ» Предстоятель, зокрема, наголосив: «На переконання членів ВРЦіРО, тільки тоді, коли ми поставимо за абсолютний пріоритет недопущення громадянської війни, силового протистояння і збереження миру, можна переходити до наступних кроків».
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ привітав Український вільний університет із 100-річчям
- Блаженніший Святослав зустрівся з міністеркою у справах ветеранів України Юлією Лапутіною
- Блаженніший Святослав: «Немає жодних релігійних причин, щоб оминати вакцинацію»
Свою участь у сьогоднішніх подіях в Україні члени ВРЦіРО пояснюють як суто миротворчу діяльність.
За словами Блаженнішого Святослава, раніше представники ВРЦіРО декларували, що мають намір стати посередником між політиками та громадськістю. «А тепер ми вирішили діяти як посередники і миротворці. В ухваленому раніше комюніке ми засудили всіх тих, хто переступив Божу заповідь «Не вбий», і відкрито попросили про зустріч із Президентом і представниками опозиції», – пояснив Предстоятель УГКЦ.
Сьогодні відбулася перша зустріч з Януковичем, на завтра, 25 січня, запланована зустріч із представниками опозиції, повідомив він.
До Януковича прийшли всі члени ВРЦіРО. Кожен мав слово до Президента, в якому висловив занепокоєння щодо подій в Україні.
Зокрема, Глава УГКЦ підкреслив кілька болісних аспектів, з якими зіштовхуються душпастирі УГКЦ.
«Найперше, я наголосив на тому, що ми є, були і будемо зі своїм народом. Протягом останніх двох місяців ми перебували не тільки на Майдані з нашими людьми, а й, можна сказати, вибороли право там знаходитися. Сьогодні всі розуміють, що присутність духовенства є дуже важливою для умиротворення тих людей і збереження мирного протесту як такого. Ми намагаємося послужити нашим людям усім, чим тільки можемо. Ми відкрили наші храми, аби прийняти й обігріти тих, хто цього потребує», – сказав він.
Глава Церкви повідомив Януковича, що, провадячи душпастирську діяльність, священики УГКЦ стають свідками того, що є багато поранених, які бояться звертатися до київських лікарень по допомогу, бо сам факт поранення правоохоронні органи кваліфікують як доказ злочину. Таким чином люди просто не мають куди йти.
Блаженніший Святослав розповів Януковичу історію одного хлопчини, який, втративши око, був змушений стрибати з другого поверху лікарні, тікаючи від міліції, яка прийшла за пораненими. «Я сказав, пане Президенте, це не нормально. Ці люди повинні мати доступ до лікарської опіки. Крім того, сам факт поранення не можна кваліфікувати як доказ складу злочину», – зазначив Предстоятель.
Друге, що висловив Глава Церкви Президенту, – в’язничні капелани УГКЦ не можуть доступитися до тих, хто був ув’язнений через події на Грушевського, бо вони чомусь «під охороною надзвичайно строгого режиму».
«На жаль, я не почув від Президента якоїсь чіткої відповіді на ці потреби, але було сказано, що ті, хто не вчинив тяжких злочинів, мають бути звільнені. Побачимо, наскільки це відповідатиме дійсності», – додав Блаженніший Святослав.
З Януковичем говорили також про вбивства та катування, до яких вдавався «Беркут», зокрема про знущання над Михайлом Гавриляком, якого було захоплено і роздягнено на морозі догола…
«Президент сказав, що це негідно, так не можна чинити, але це відповідь насилля на насилля», – розповів Глава УГКЦ.
На запитання журналістів, чи дослухався Янукович до релігійних діячів, Блаженніший відповів: «Гадаю, щирість має перевіритися ділами».
Нагадаємо, ВРЦіРО провела своє екстрене засідання 22 січня, у День Соборності України. Члени ВРЦіРО під час засідання побачили, що на Європейську площу їхав БТР… Того дня також загинули люди.
ВРЦіРО – це громадська організація, яка об’єднує 90 відсотків усього релігійного середовища України.
Департамент інформації УГКЦ
Фото із сайту Президента
- У рамках всесвітнього Тижня молитов за єдність християн відбудеться круглий стіл «Джерела єдності в розмаїтті»20 січня
- У Коломийській єпархії вшанували пам'ять праведного митрополита Андрея Шептицького20 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Богоявлення Господнього20 січня
- «Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик20 січня
- У Чорноморську відбулося представлення адміністратора парафії Cвятого пророка Іллі20 січня

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Богоявлення Господнього20 січня
Просімо, щоб у тих йорданських водах, які ми сьогодні будемо благословляти, загинуло всяке зло, що тримає нас у своїй неволі, і всяка...
-
«Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик
-
«Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
-
Українська анімаційна студія представила нову однойменну стрічку до свята Богоявлення
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»
-
Всеукраїнську конференцію, присвячену темі «Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення», провели у Києві
-
У Тернополі провели перший молодіжний сніданок
-
Благодійний фонд «Карітас-Хмельницький» вручив святкові пакунки «дітям війни»
-
Глава УГКЦ: «Заперечення існування коронавірусу і віра у всесвітню змову свідчить про те, що люди завжди шукають винних у своїх бідах»