АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ до 100-ліття відновлення української соборності: «У Софії Київській ми бачимо глибоку мудрість нашого національного буття»

Середа, 16 січня 2019, 20:00
У новітньому контексті нашого духовного та культурно-національного буття щиро запрошую кожного скерувати очі власного серця і розуму до Божественної Премудрості, у якій ми бачимо глибоку мудрість нашого національного та державного буття – Софії Київської, що є іконою та втіленням Премудрості Божої.

Про це пише Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму Посланні з нагоди століття відновлення соборності українського народу під назвою «Наша Свята Софія».

Святкуючи 100-ліття відродження соборності українського народу та його держави, пише духовний лідер українців, ми відчуваємо, що стоїмо на порозі нової епохи, повної несподіваних викликів. Людство входить у цілковито незвіданий етап глобальних перетворень: релігійних, культурних, економічних, технологічних і суспільно-політичних. Особливо ж гостро ці нові виклики відчуваємо ми, діти і спадкоємці Київської Церкви.

У цьому новітньому контексті нашого духовного та культурно-національного буття щиро Глава УГКЦ запрошує кожного скерувати очі власного серця і ума до Божественної Премудрості. «У цій Божественній Софії, Премудрості Божій, ми бачимо глибоку мудрість нашого національного та державного буття – Софії Київської, що є іконою та воплоченням Премудрості Божої. Софія, Премудрість Божа, прийшла на київські пагорби з Володимировим хрещенням і лягла в основу всієї київської цивілізації», – пише духовний лідер.

Ідеться, за його словами, про євангельські цінності та моральні принципи, що осяяли культуру наших предків і стали міцними підвалинами для об’єднання українського народу та розвитку нашої державності. Дивовижним втіленням, непорушною святинею Премудрості Божої стала Свята Київська Софія, собор, що донині є промовистим символом первинної цілісності й повноти єдиної та неподільної Київської Церкви.

«Упродовж тисячолітньої історії ця мудрість залишалася фундаментом софійної цивілізації київського християнства, основою державотворчих прагнень нашого народу, колискою його моралі. Отож збагнути нашу мету й відповідальність у новітній час - означає зробити Софію Київську видимою, живою та діяльною», – вважає Предстоятель.

«Ця Премудрість є дороговказом для особистого життя, способом здійснення морального та політичного вибору. Саме вона, за силою і діянням Святого Духа, є джерелом національної снаги та відповіддю на актуальні запити сьогодення, на нові виклики. Тобто проектувати, втілювати цю Божу Премудрість нашими вчинками в нові часи – означає прокладати українському народові шлях у майбуття», – наголосив Блаженніший Святослав.

У хрещальних водах Володимирової купелі, вважає Глава УГКЦ, Премудрість Божа втілилася в наше національне буття – стала кров’ю і плоттю історії українського народу.

«…Із цього джерела зродилася наша тотожність – церковна, національна та державна. Завдяки цьому джерелу сформувалися ціннісні засади організації особистого та суспільного життя. На них упорядковувалися господарство, навчання та виховання молоді. Нові засади визначили ставлення до родини, нужденних і чужинців, розуміння справедливості та краси, суспільної відповідальності й турботи про спільне благо. Тут гартувався ратний дух українського війська та формувався ціннісний кодекс українського воїна – захисника рідної землі. Звичне та буденне набувало виміру сакрального та Богом явленого», – мовиться у Посланні.

Звідси походить, переконує Блаженніший Святослав, наше усвідомлення соціальної справедливості та покликання влади служити інтересам народу й захищати його добробут. У лоні Софії Київської сформувалися наша культура, наша книжна мова, визначився напрям нашого розвитку.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next