АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «Ми спільно маємо нести відповідальність за вибір українського народу»

Вівторок, 30 квітня 2019, 07:02
Хочу всіх заохотити, незалежно від того, хто за кого голосував, хто які мрії покладав на кандидатів, разом об’єднатися, аби будувати вільну незалежну соборну Україну. Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у традиційному великодньому інтерв’ю «5-му каналу».

Блаженніший Святослав подякував Богу, що в Україні відбулися вибори.

«Сам спосіб, як вони проходили, є найкращим взірцем європейської демократії. Думаю багато-хто з представників дружніх держав, які спостерігали за виборами, усі констатували факт, що це було свято демократії», – сказав він.

Також Предстоятель подякував усім, хто прийшов голосувати, бо це був важливий елемент іспиту на зрілість.

«Якщо говорити про результати, – відзначив Глава Церкви, – побачимо. Каже Господь Бог: по ділах їхніх пізнаєте їх. Що означає цей вибір, який зробив український народ, можливо, ми ще вповні не усвідомлюємо, але сьогодні треба зрозуміти, що ми всі будемо нести відповідальність за того, кого вибрали. Ми будемо нести відповідальність за вибір, який продемонстрували».

На його думку, відповідальність означає не просто спостерігати збоку, що відбувається в державі, а контролювати владу, вимагати від неї все те, що ми, як виборці, голосуючи за певного кандидата, сподівалися в ньому побачити, сподівалися на те, що він, прийшовши на своє служіння, вчинить саме так, як ми на це надіялися.

«Це наш обов’язок, – наголосив Блаженніший Святослав і додав: – Сьогодні як ніколи нашій державі, нашому народу потрібна внутрішня єдність. Нам потрібна єдність, яку ми продемонстрували на Майдані. Це єдність, яку ми вимагали від кандидатів у збереженні європейського курсу розвитку нашої держави. Це єдність, яку показав український народ, захищаючи свою батьківщину від російського агресора. Цієї єдності нам сьогодні потрібно як ніколи».

Глава УГКЦ висловив надію, що в Україні все буде добре. «У пасхальний час воскреслий Христос є джерелом нашої надії. Той, на кого можна цілковито покластися», – сказав Глава Церкви.

«Маю надію на те, що ті фундаменти, засади, цінності, які наші герої проголосили на Майдані, цінності, за які віддають сьогодні життя найкращі сини і доньки нашого народу, цінності, під якими ми розуміємо «вільна суверенна держава», яка є невід’ємною частиною європейської християнської спільноти, ці цінності будуть непорушними», – наголосив Предстоятель.

Якщо якийсь політик, вважає Блаженніший Святослав, наважиться змінити чи розвернути Україну з її впевненого курсу до Європи, то накличе велику трагедію як на себе особисто, ми вже мали таких президентів, так і на українську землю.

«Якою буде Україна? Україна буде такою, якою ми, як громадяни, її зробимо, не ті чи інші політичні сили, і навіть не той чи інший президент. Україна буде такою, якою збудують її власні громадяни», – переконаний Глава УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Символ віри»: Ісус Христос – Бог чи людина?23 січня

У 36-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над третім членом «Символу віри»: «Він...

МЕДІА
Prev Next