АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ на Стрітення Господнє: «Хто тримає в руках світильник Божого Закону, той ніколи не помилиться»

Субота, 15 лютого 2014, 19:47
Сьогодні, можливо, як ніколи люди дивляться на Церкву, щоб побачити світло, побачити якусь надію. Часто фотографії з міста Києва, які розходяться по світі, сповнені неспокоєм, непевністю, породжуючи запитання: куди ж ми йдемо, де нам знайти світильник, який поведе нас правильною дорогою?
Зображення 1 / 16 Використовуйте клавіші для перегляду

Сьогодні можемо сказати, що тим світлом є Боже Слово, Його вічна правда. І хто тримає в руках світильник Божого Закону, той ніколи не помилиться. І прямуючи до високої мети, завжди йтиме шляхетною, світлою дорогою.

Про це під час проповіді сказав сьогодні, 15 лютого, у свято Стрітення Господнього, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) під час Архиєрейської Літургії в храмі Святого Василія Великого.

Проповідник нагадав, що Стрітення Господнє – свято, яке в центрі уваги Церкви ставить подію, що завершує євангельську розповідь про народження Ісуса Христа. Сьогодні до єрусалимського храму приходить Пречиста Діва Марія і обручник Йосиф. На руках Богородиці ми бачимо 40-денного нашого Спасителя.

«Можна сказати, що сьогодні до храму Пресвяту родину привів Закон Господній. Адже, згідно з Божим Законом, на згадку про спасіння усіх первістків під час виходу Ізраїля з Єгипту, кожен первісток був богопосвяченою особою. Для того щоб батьки могли втішатися присутністю дитини, яка є Божою власністю, вони повинні були принести Богові жертву на 40-й день після народження цієї дитини», – пояснив Предстоятель Церкви.

Божий Закон у Старому Завіті часом називається «світильником», розповів Блаженніший Святослав, бо той, хто його виконує, навіть тоді, коли, можливо, ходить серед темряви цього світу чи не вповні його розуміє, має світильник у своїх руках і ніколи не заблукає. Сьогодні ми бачимо, що тим світильником є постать Пречистої Діви Марії. Вона тримає у своїх руках у Божому храмі Того, хто є не світильником, а Світлом. Згодом Ісус Христос сам скаже про себе: «Я є Світло світу. Хто ходить за Мною, той не блукає у темряві, але має світло життя».

У свято Стрітення наша Церква святкує особливий День богопосвячених осіб, «тих, які відійшли від світу, щоб стати його світильником, тих, які втілюють у своєму житті Божий Закон». «Це ті особи, яких ми звикли називати монашеством. Якщо запитати себе, яка роль і місце монашества в житті Христової Церкві, варто придивитися уважніше до події, яку святкуємо сьогодні… Діва Марія робить дуже цікавий жест: вона не просто тримає Сина Божого, Світло світу, у своїх руках, а Його передає», – резюмував Глава Церкви.

Можна сказати, вважає він, що богопосвячена особа – людина, яка живе монашим життям, передає спасіння світу, передає кожному з нас світло Божого Слова і Закону. Ба більше, богопосвячена особа в Церкві кожному передає можливість особисто зустріти живого Христа, який присутній нині у храмі так, як Він був тоді, коли Симеон і пророчиця Анна отримали Його з рук Пречистої Діви Марії.

Традиційно на Стрітення в церквах освячують свічки. «Посвячувати свічки на Стрітення – дуже глибокий символ сьогоднішнього свята. Бо, в ширшому значенні, богопосвяченою особою є кожен християнин. Кожен із нас повинен утілити в своєму житті Божі Заповіді. Кожен із нас, коли повинен зробити якесь важливе життєве рішення, повинен мати в руках світильник Божого Слова і Його Закону. Але, щоб побачити, куди йти, мету свого життя, слід зустріти живого Бога, який подається йому в руки», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Наприкінці Богослужіння Блаженніший Святослав привітав усе монашество і подякував їм за служіння, а особливо подякував монашеству Київської архиєпархії за присутність на Літургії і служіння, «адже Київ є колискою слов’янського монашества».

«Нехай монастирі ростуть у всіх наших містах і селах. І нехай численні хлопці і дівчата підуть за світлом поклику до богопосвяченого монашого життя. А вас, батьки, прошу: не бороніть дітям іти в монастирі. Тіштеся, якщо ваш син чи дочка обирає бути світильником для світу. Моліться за нашу Церкву, щоб нам ніколи не забракло монахів і монахинь для служіння в Христовому винограднику», – закликав Глава Церкви вірних.

«Нехай Пречиста Діва Марія, яка сьогодні передає Христа Симеонові, передасть Його кожному з вас», – побажав насамкінець Блаженніший Святослав.

На завершення Літургії Глава Церкви посвятив свічки.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Десять фактів про залежність28 лютого

Священик Дмитро Польовий, керівник осередку тверезості «Знамення», голова підкомісії «За тверезість життя» Сокальсько-Жовківської...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1571
clr:53
cch:-no-
sql:0.1183
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,471,880
m: 3,015,152