АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «Популізм – це абсолютно недержавницька позиція. Популісти можуть тільки нищити»

П'ятниця, 22 березня 2019, 14:21
Прохаю: ніколи не голосуйте «проти». Бо голосуючи «проти», ви, де-факто, проголосуєте проти свого майбутнього. І це абсолютно не конструктивний і безвідповідальний крок.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у інтерв’ю «Українській правді».

Предстоятель нагадав, що в УГКЦ оголосили цей рік роком молитов за чесні вибори. І в зверненні напередодні президентських виборів чітко засудили популізм.

«Це неприпустимо, щоб люди віддавали голоси за популістів, тому що популізм – абсолютно недержавницька позиція. Це не є та філософія, яка може щось будувати. Популісти можуть тільки нищити. Бо вони пропонують щось, чого не здатні здійснити, а деколи не мають навіть зеленого уявлення, як це робиться, чи чіткого бажання робити те, що обіцяють», – наголосив Блаженніший Святослав.

На жаль, популізм сьогодні є загальносвітовою тенденцією в політиці. Ми бачимо навіть у багатьох провідних країнах світу при владі популістів. Наприклад, Італія – один із прикладів. Коли до влади прийшли популісти, крайня правиця і крайня лівиця створили коаліцію. То що, в Італії не той народ? Очевидно, що тут значно складніша причинна база такого типу поведінки.

«Знаєте, від чого мені справді дуже сумно? – сказав Глава УГКЦ. – Популярними можуть бути ті, які навіть не мають своїх гасел і нічого не обіцяють. Зазвичай відповідальний виборець, щоб віддати свій голос за якогось політичного діяча чи кандидата, повинен зрозуміти, якого типу програму той пропонує. А в нас сьогодні популярними є такі популісти, які нічого не пропонують».

На його погляд, з одного боку, може створюватися враження про незрілість виборця. Бо якісні вибори залежать не лише від якісних кандидатів, але і від якісних виборців. З іншого боку – це протест. Голосуючи за ефемерну особу, хтось голосує «проти», – проти влади, способу будівництва держави, свого економічного негаразду. «Прохаю: ніколи не голосуйте "проти". Бо голосуючи "проти", ви, де-факто, проголосуєте проти свого майбутнього. І це абсолютно не конструктивний і безвідповідальний крок. Зрозуміло, ми не маємо ангелів, які йдуть до влади. Є 39 кандидатів, але перемогти має один. Тому дуже серйозно потрібно аналізувати, за кого ви віддасте свій голос», – підкреслив Предстоятель.

Глава Церкви зауважив, що спілкуючись з вірними, намагається їхню увагу зосередити не лише на особистості, яка подобається чи не подобається. Бо часом наші люди так орієнтуються – я голосуватиму, бо то пристойний мужчина чи гарна жінка.

«Якщо ми говоримо про президента України – це найперше верховний головнокомандувач країни, яка перебуває в стані війни. Зрозумійте: обираючи президента, ви обираєте того, хто буде командувати військами і захищати нашу країну. Чи певний кандидат має для цього необхідні вміння, риси, досвід, чи ні? Так само президент є той, який відповідає за зовнішньополітичний курс України і повинен бути фігурою, що вміє об'єднати світове співтовариство для підтримки України. Чи кандидат, якого ви хочете обрати, добре виконає це завдання? Він буде надійним в очах світової громадськості? Світові лідери будуть бачити в ньому партнера, якому можна довіряти, – довіряти свій політичний капітал, авторитет. бо підтримка – це завжди інвестиція авторитету, фінансові важелі, навіть військові?» – запитав у інтерв’ю українців Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next