АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ привітав учасників Міжнародної конференції про Київську Церкву

П'ятниця, 12 вересня 2008, 22:29
Блаженніший Любомир, Глава Української Греко-Католицької Церкви, привітав учасників Міжнародної наукової конференції. У привітальному слові він зокрема зазначив: "Пошук правди у любові між християнами Київської традиції - це повинно бути основним завданням науковців, які тут зібралися. Як церковна людина я покладаюся на науковців...
Блаженніший Любомир, Глава Української Греко-Католицької Церкви, привітав учасників Міжнародної наукової конференції. У привітальному слові він зокрема зазначив: "Пошук правди у любові між християнами Київської традиції - це повинно бути основним завданням науковців, які тут зібралися. Як церковна людина я покладаюся на науковців, які мають шукати правду незалежно від їхньої конфесійної приналежності. Пошук правди має відбуватися через призму любові до Церкви, до Христа. Хочу побажати Вам, щоб на підставі ваших наукових розробок, ми могли рухатися до об‘єднання. Дякую організаторам і всім учасникам цієї конференції".

Міжнародну наукову конференцію «Київська Церква: еклезіальна традиція – історіографічна проблема – екуменічна перспектива» проводять з нагоди 1020-річчя Хрещення Русі та на прохання Синоду Єпископів УГКЦ Інститут історії Церкви та Інститут екуменічних студій Українського Католицького Університету у співпраці з Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Українським християнським академічним товариством і Національним заповідником «Софія Київська» Конференція проходить 11-14 вересня у Києві, в Музеї Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Як вже повідомлялося, конференція присвячена проблемам історичної спадкоємності церковної традиції, що сформувалася внаслідок запровадження християнства як державної релігії у Київській Русі. Відповідальний за проведення конференції д-р Олег Турій, директор Інституту історії Церкви, наголосив, що розгляд церковно-історичної проблематики мав би допомогти встановити, чи можливий і наскільки необхідний консенсус навколо історичної минувшини «Київської Церкви» задля теперішнього порозуміння й можливого поєднання її спадкоємців. Обговоренню перспектив і перешкод на шляху до реалізації в Україні ідеї утворення «єдиної помісної Церкви», у дискусіях навколо якої часто фігурує аргумент «повернення до історичних витоків», буде присвячено заключне засідання конференції, у якому також візьмуть участь представники церковної ієрархії, органів державної влади та громадських об'єднань.

Серед запрошених учасників конференції є такі відомі фахівці в галузі досліджень історії християнства у Східній Європі та церковні достойники як о. Ернст Кристоф Суттнер (Австрія), архим. Сергій Ґаєк, Світлана Морозова, Генадзь Саганович, Валентина Тєплова (Білорусь); Зенон Когут, о. Андрій Чировський (Канада); Альфонс Брюнінґ (Нідерланди); Юрій Аввакумов, Томас Немет (Німеччина); Анджей Ґіль, Єжи Клочовський, Антоній Миронович (Польща); Єлена Бєлякова, Михайло Дмитрієв, Марґарита Корзо, Тетяна Опаріна (Росія); архим. Кирило (Говорун), Патріарх Любомир (Гузар), о. Борис Ґудзяк, о. Іван Дацько, єпископ Євстратій (Зоря), архиєпископ Ігор (Ісіченко), Костянтин Сігов, єпископ Віталій Скомаровський, Наталя Яковенко, Олексій Толочко (Україна); Сергій Плохій (США); Антуан Аржаковський (Франція) та ін.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next