АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «Шукаймо таких, які б творили єдність, а не будували політичну боротьбу на протистояннях»

П'ятниця, 26 червня 2015, 19:41
Під час цієї прощі ми молимося за два Божі благословення: припинення кровопролиття в Україні та єдність українського народу. Ми свято переконані, що Бог є з нами. Тому віримо і знаємо, що Україна є і буде. Однак якою вона буде - залежить від кожного з нас. Кожен християнин має володіти Божими громадянськими чеснотами, щоб збудувати свою хату як християнський дім, як рід вибраний, царське священство.

Це сказав Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав 26 червня під час проповіді на Всеукраїнській прощі до Страдча, що на Львівщині, у День мирянина в УГКЦ.

«У той час, коли ми відчуваємо, що людської сили замало, щоб зупинити війну, ми благаємо і молимося сьогодні про святу волю Божу за мир для нашої многостраждальної української землі», - продовжив проповідник.

Блаженніший Святослав додав, що молитва на Страдецькій горі за мир для України є знаковою. Адже ця гора увібрала в себе всю історію страждань українського народу. Ці страждання увіковічені у славній Хресній дорозі як страждання і муки самого Сина Божого.

«Коли ми молимося за єдність українського народу, то перебуваємо в особливому діалозі зі слугою Божим митрополитом Андреєм Шептицьким, 150-річчя від народження якого ми святкуємо цього року», - сказав він. Адже, як відомо, митрополит Андрей був «пастирем і батьком українського народу упродовж Першої та Другої світових воєн». «Митрополит, - вів далі Глава УГКЦ, - відчував у своєму серці біль і страждання свого народу. Він навчав своїх людей, що українська державність – це те, за що варто жертвувати своїм життям. Тому ми покликані нашу державність зберегти і захистити».

«Молячись за мир та єдність в Україні, митрополит Андрей бачив різного роду незгоди, поділи та роздори серед людей. У своєму славному творі про українську державність «Як будувати рідну хату» він каже таке: “Українська хата може вдержатися на єдності”», - зазначив очільник Церкви.

Багато людей, як твердить Блаженніший Святослав, згадують ось таку подію з життя митрополита Андрея. Якось один український політик часів II Світової війни, який змушений був емігрувати, тікаючи від російської навали, пішов порадитися до Митрополита з цього приводу. Як відомо, причиною слабкості нашої держави в ті часи були роздори між різними політичними партіями українських визвольних рухів. Тоді митрополит Андрей сказав такі слова: «Чоловіче, коли ліс горить, навіть звірі не кусають один одного».

«Глибокими ці слова є і сьогодні. Бо Україна тепер потребує єдності не тільки для того, щоб протистояти зовнішньому ворогу. Вона потребує сьогодні єдності, щоб змінити власну країну, тобто здійснити довгоочікувані реформи», - сказав він.

Предстоятель УГКЦ пригадав, що через кілька місяців в Україні відбудуться чергові вибори до місцевих органів державної влади. Однак, за його словами, вже тепер відчутно, як наближення цих виборів знову пов’язано із внутрішньою боротьбою, роздорами та протистояннями в українському народі. «Наші політики розуміють саму суть політичного процесу як політичну боротьбу між ворожими таборами. Прикро сьогодні спостерігати, як той, хто має дбати про добро українського народу… його розколює, - продовжив проповідник. - А найсвятіші ідеали свободи, незалежності та чесності є предметом боротьби і протистояння. Нам так потрібно сьогодні молити Господа про внутрішню єдність нашого народу!»

Глава УГКЦ закликав шукати сьогодні «все те, що нас єднає і робить нас єдиним монолітом», і не довіряти тим, хто ділить. «Шукаймо таких, які б творили єдність, а не будували свою політичну боротьбу на протистояннях», - закликав він.

Наприкінці Богослужіння Блаженніший Святослав нагородив грамотами волонтерів АТО.

Департамент інформації УГКЦ

 
ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next