АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «Стипендії в Україні – це спадок радянських часів»

Вівторок, 13 вересня 2016, 22:09
Система стипендій, яку ми сьогодні маємо в Україні, – спадок радянських часів. Ніде у світі такого нема. Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час інтерактивної програми «ВІДКРИТА ЦЕРКВА» на «Живому ТБ».

З одного боку, вважає Предстоятель, усі студенти мають мати належний соціальний захист і базові засоби для життя та навчання. «Але ніде у світі нема такої системи стипендій, яку ми маємо в Україні. Стипендії чи стипендіювання не повинно бути просто утриманням з боку держави. Стипендія – це завжди засіб заохочення до розвитку і росту», – вважає Блаженніший Святослав.

Як приклад Глава Церкви навів римські університети чи католицькі школи за кордоном. «Очевидно, – розповів він, – такі школи здебільшого платні. Однак є ціла система заохочення до навчання. Якщо дитина старанна, добре навчається, їй компенсують частину оплати. А найбільш талановитих не тільки звільняють від оплати, а ще й надають їм гранти для кращого розвитку талантів під час навчання».

«Отже, матеріальна допомога студентам в їхньому навчанні має бути невід'ємною частиною їх виховання, заохочення до праці і кращого навчання», – підсумував Глава УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Слово владики Ярослава Приріза в імені Синоду Єпископів УГКЦ на похороні Віри Шевчук13 квітня

Наприкінці заупокійної Божественної Літургії за душу новопереставленої Віри Шевчук, матері Глави УГКЦ, яку сьогодні, 13 квітня 2021 року,...

МЕДІА
Prev Next