АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ та Головний рабин України засудили «екстремістську промову священика»

Четвер, 12 грудня 2013, 22:58
«Ми категорично засуджуємо промову священика Михайла Арсенича, котра cуперечить місії священика», – про це заявляють Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, та рабин Яків Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України, у спільному Зверненні до віруючих та всього українського суспільства.

«Закликаємо всіх громадян України до порозуміння, єдності, міжрелігійної та міжнаціональної злагоди і діалогу. Просимо всіх віруючих посилити свої молитви за мир, злагоду і благополуччя України та її народу, а також не реагувати на провокації, зокрема й ті, що мають псевдорелігійні форми», – звертаються до суспільства Глава УГКЦ та Головний рабин м. Києва та України.

Це звернення вони написали у зв’язку із загостренням суспільно-політичної ситуації в Україні та екстремістською промовою священика Михайла Арсенича, котра інтенсивно розповсюджується в мережі Інтернет. Додамо, що зазначена проповідь о. Михайла Арсенича, який служить у Коломийсько-Чернівецькій єпархії УГКЦ, вирізняється агресивністю та радикалізмом. Тому, як далі читаємо у Зверненні, такі погляди «не мають нічого спільного з офіційною позицією та практикою УГКЦ, а також суперечать офіційній доктрині Церкви та настановам її священноначалля».

Див. до теми: За “екстремістську промову” священик Михайло Арсенич отримав канонічне попередження

«У цьому плані великий подвиг предстоятеля УГКЦ митрополита Андрея Шептицького та багатьох греко-католицьких священиків, які під час Другої світової війни масово рятували євреїв від нацистів, незважаючи на загрозу самим бути замордованими окупаційним режимом, публічно виступали проти вбивств, навіть у воєнний час, – говорить сам за себе», – ідеться у Зверненні.

 

Департаменті інформації УГКЦ

Додаток

Спільне звернення до віруючих та всього українського суспільства

Шановні брати і сестри!

У зв’язку із загостренням суспільно-політичної ситуації в Україні та екстремістсько-ксенофобською промовою священика Михайла Арсенича,  котра  інтенсивно розповсюджується в мережі Інтернет, заявляємо:

1. Ми категорично засуджуємо промову священика Михайла Арсенича, котра явно cуперечить місії священика.

Ми стверджуємо, що такі погляди не мають нічого спільного з офіційною позицією та практикою Української Греко-Католицької Церкви, а також що вищезазначені погляди суперечать офіційній доктрині Церкви та настановам її священноначалля. У цьому плані великий подвиг предстоятеля УГКЦ митрополита Андрея Шептицького та багатьох греко-католицьких священиків, які під час Другої світової війни масово рятували євреїв від нацистів, незважаючи на загрозу самим бути замордованими окупаційним режимом, публічно виступали проти вбивств, навіть у воєнний час, - говорить сам за себе.

2. Ми закликаємо всіх громадян України до порозуміння, єдності, міжрелігійної та міжнаціональної злагоди і діалогу.

3. Ми також просимо всіх віруючих посилити свої молитви про мир, злагоду і благополуччя України та її народу, а також в жодному разі не реагувати на провокації, зокрема й ті, що мають псевдорелігійні форми.

 

         Пам’ятаймо, що сила України та її народу в єдності!


 

Блаженніший Святослав (Шевчук)

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Верховний архиєпископ Києво-Галицький

Рабин Яків Дов Блайх

Головний рабин м. Києва та України

 

12 грудня 2013 року

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Десять фактів про залежність28 лютого

Священик Дмитро Польовий, керівник осередку тверезості «Знамення», голова підкомісії «За тверезість життя» Сокальсько-Жовківської...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.2331
clr:53
cch:-no-
sql:0.1974
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,422,504
m: 2,987,280