АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ у Лондоні зустрівся з Апостольським нунцієм і білоруськими греко-католиками

П'ятниця, 27 жовтня 2017, 10:19
Блаженніший Святослав, перебуваючи у Великобританії, здійснив візит ввічливості до Апостольського нунція у Великобританії, Його Високопреосвященства Едварда Адамса.

Архиєреї обговорили соціальну, пасторальну і екуменічну ситуацію в Україні та її наслідки для українців у Великобританії. Його Блаженство зазначив Нунцієві, що особлива місія нашої Церкви сьогодні ‒ зцілювати рани, – рани не лише минулого, а й ті, які спричинені безперервною війною в Україні.

Увечері, 24 жовтня 2017 року, Глава УГКЦ відвідав білоруську греко-католицьку спільноту, де відслужив Божественну Літургію в церкві Святого Кирила Турівського і Всіх святих білоруського народу. Новозбудована церква є першою в Лондоні дерев’яною церквою, збудованою після великої пожежі, яка сталася у 1666 році.

Із Предстоятелем УГКЦ співслужили владика Гліб, о. Микола Матвіївський і духовенство з Білорусі. Отець Сергій Стасєвич привітав Блаженнішого Святослава в Білоруській місії, зазначивши, що останнього разу Глава Української Церкви їх відвідував у 1970 році. Це був патріарх Йосиф Сліпий. Від 2014 року Білоруська католицька місія у Великобританії є під омофором владики Гліба.

У своїй проповіді Глава УГКЦ говорив про братські зв’язки між Українською Греко-Католицькою Церквою і Білоруською Греко-Католицькою Церквою.

Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав відвідав архів, бібліотеку і музей. Бібліотека названа в честь Франциска Скорини, білоруського і східнослов'янського піонера видавничої справи.

Пригадуємо, що 1 жовтня 2017 року Глава УГКЦ в Мінську відвідав парафію Святого Йосифа Білоруської Греко-Католицької Церкви. «Сьогодні тим сильним словом до вас, яке я прагну привезти з України, є те, що ваша мати – Київська Церква – не забуває своїх дітей. Ваша Церква-мати відчуває материнський обов’язок супроти вас», − звернувся тоді Блаженніший Святослав до учасників спільної молитви.

 

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами www.facebook.com/UkrainianCatholicCathedralOfTheHolyFamily

ПУБЛІКАЦІЇ

“Жива парафія буває тоді, коли присутній живий контакт з людьми”, — о. Степан Угрин 14 грудня

Секуляризація, просвітництво та вихід із зони власного комфорту — ці слова отець Степан Угрин, священик Української Греко-Католицької...

МЕДІА
Prev Next