АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ у Різдвяному посланні: «Святкувати Різдво – це сказати «ні» насильству»

Середа, 19 грудня 2018, 13:16
Стратегію підступного нападу, агресії чи сліпого насильства як шляху до запевнення своєї влади обирає безсилий і слабодухий, бо нічим іншим не може переконати чи повести за собою. Натомість запорукою справжньої перемоги і тривалого миру часто стає людська слабкість, одягнена в Божу силу.

Про це мовиться у щорічному Різдвяному посланні до духовенства, мирян та всіх людей доброї волі Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з нагоди свята Різдва Христового 2019 року.

Часом, роздумує Глава у Посланні, у щоденному житті нам видається, що сильним є той, хто може принизити іншу людину. Однак насправді такий прояв сили – це насильство. Тож стоячи перед яслами Князя миру, ми починаємо розуміти, що насильство – це завжди аргумент слабкого, який хоче видати себе за сильного, це поведінка боягуза, що просто лякається іншої людини, навіть найслабшої.

Христос, нагадує Предстоятель УГКЦ, зазнавав насилля практично з моменту народження. Щоб утримати владу, наказав убити вифлеємських дітей. Та Божий мир завжди сильніший за людське насилля, тому саме він перемагає.

«Святкувати Різдво – це сповнюватися миром із небес і сказати «ні» насильству. Приймімо новонародженого Спасителя як Князя миру в наші родини і станьмо, за прикладом святого Йосифа та Богородиці Марії, носіями і хранителями миру. Уникаймо будь-якого насильства – у словах і вчинках – передусім у родинному колі, у стосунках чоловіка і жінки чи батьків і дітей», – закликає Блаженніший Святослав.

Відкидаймо культуру смерті, просить духовний лідер українців, яка допускає вбивство невинних ненароджених і заохочує, як це буває в деяких країнах світу, важкохворих або старших людей вкорочувати собі віку під маскою так званої «солодкої смерті»...

«Нехай залунає прабатьківська колядка в наших школах та інших навчальних закладах, запобігаючи проявам насильства серед дітей. У суспільстві, в якому живемо, не дозволяймо, щоб сліпе фізичне чи моральне насильство було засобом політичної боротьби», – написав Глава Церкви.

Представники політичних сил, за його словами, які заохочують до насильства і розпалюють конфлікти, насправді є слабодухими і ніколи не будуть здатними послужити спільному благу нашого народу. Підтримуймо тих, хто йде до влади не з метою панування, а щоб служити і має силу протистояти насиллю, утверджуючи справедливий і тривалий Божий мир.

«Святкуймо сьогодні Різдво Христове, – відзначив Блаженніший Святослав, – та будьмо носіями небесної радості й миру, перемагаймо насильство і страх, як в особистому житті, так і на всіх фронтах війни.... Чужоземній агресії протиставмо, як це роблять захисники на Сході України, жертовність нашої любові, дієву солідарність із жертвами агресії, прикликаймо Божий мир на нашу землю».

Особливо Глава Церкви привітав з Різдвом Христовим наших військових, які є оборонцями миру та переможцями війни. «Лину думками та молитвою до холодних тюрем, де страждають наші військовополонені й в’язні сумління, до лікарень, де одужують поранені в боях за нашу Батьківщину, до домівок, де вбиті горем українці переживають втрату своїх рідних внаслідок війни», – написав духовний лідер українців.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next