АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ у США згадав «в’язнів Кремля» і закликав не забувати про війну в Україні

Середа, 08 серпня 2018, 13:03
Хоча у нас немає точної кількості, ми знаємо, що приблизно сто в'язнів, зокрема політичних в'язнів, досы утримуються в російських в'язницях і їм відмовляють у справедливих і прозорих судових процесах. Найвідоміший із цих ув'язнених — український режисер Олег Сенцов, голодує вже майже вісімдесят днів, вимагаючи від російських властей звільнення всіх незаконно ув'язнених політв'язнів.

Про це у своїй промові у м. Балтимор (США) сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. Промову він виголосив 7 серпня перед учасниками 136-ї Конвенції «Лицарів Колумба», у якій беруть участь представники різних країн світу.

Предстоятель УГКЦ розповів, що Сенцов — відвертий противник захоплення Росією Кримського півострова, відбуває 20-річне ув’язнення. Він засуджений за нібито планування терористичних актів. Олег заперечує висунуті обвинувачення і його підтримує більша частина світової спільноти.

При цьому Блаженніший Святослав висловив свій жаль, що війна в Україні стає «тихою і забутою».

«Війна, по суті, вже спричинила найбільшу гуманітарну кризу на Європейському континенті після закінчення Другої світової війни. І все ж таки, вона є тихою і забутою війною. Оскільки це є «замороженим конфліктом», ніхто більше не говорить голосно про війну в Україні. Увага ЗМІ була зміщена, як це часто буває, до інших конфліктних зон у світі», — констатував промовець.

«Ми закликаємо міжнародне співтовариство не ігнорувати Україну і не залишати нас наодинці з нашим агресором, країною, яка ігнорує міжнародний порядок і не поважає всі міжнародні договори, які гарантують недоторканність сучасних державних кордонів», — наголосив у своїй промові у США Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Папа Франциск: «З нами у човні Ісус, який вгамовує бурю»27 березня

Пропонуємо вашій увазі проповідь, яку виголосив Папа Франциск під час молитовного чування перед входом до базиліки Святого Петра в...

МЕДІА
Prev Next