АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: Я не вважаю усіх людей, що на окупованій території, ворогами України

Четвер, 02 лютого 2017, 15:06
Я не поділяю думки тих, хто вважає усіх людей, що потрапили в пастку на окупованій території, ворогами України, хоча звичайно ж, є і такі, що взяли зброю і є колаборантами, ступінь вини і долю яких вирішуватиме суд, але більшість – це прості люди, які стали заручниками злочинців.

Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в інтерв’ю  інтернет-виданню «Релігійно-інформаційна служба України».

За словами Предстоятеля Церкви, вважати всіх людей, що залишися на окупованій території ворогами дуже нагадує йому сталінську пропаганду, яка вважала ворогами народу всіх тих, хто перебував на окупованій німцями території чи потрапив у полон під час Другої світової війни. «Ми повинні, – сказав Блаженніший Святослав, – боротися не проти цих простих людей, які шукають у наших священиків захисту і духовної підтримки, але за них! Ці наші священики, які, як добрі пастирі, не полишили своїх овець у Донецьку та Луганську, заслуговують на пошану і всяку підтримку».

Він відзначив, що, на жаль, екзарх Донецький УГКЦ, владика Степан (Меньок), потрапив до «розстрільних списків» і поки що не може перетнути лінію розмежування, щоб відвідувати греко-католицькі громади. Тому Глава УГКЦ висловив вдячність Архиєпископу Клаудіо Ґуджеротті, Апостольському нунцієві в Україні за те, що взяв саме на себе ці пастирські обов’язки і нещодавно відвідав наших людей. «Тут важливо підкреслити, що він поїхав на ці території, виконуючи волю Папи, і засвідчив, що вони належать Україні. Бо він є посланцем Папи виключно для України. Архиєпископ Ґуджеротті справді допоміг і допомагає нам у пастирській опіці над нашими священиками і вірними, які залишилися на окупованих територіях, і до яких ні я, ні їхній єпископ зараз не можемо приїхати», – додав Предстоятель.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Примирення між українцями і росіянами можливе?!!25 квітня

Чи можливе примирення між українцями і росіянами, як пробачити країні-сусіду збройну агресію, як простити вбивства тисяч воїнів і мирних...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1491
clr:53
cch:-no-
sql:0.1213
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,309,072
m: 2,977,864