АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав зустрівся із Послом Литви в Україні та розповів про зв'язок історії УГКЦ з Литовською Республікою

Вівторок, 18 жовтня 2016, 19:02
18 жовтня Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся із Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом в Києві. Глава Церкви подякував Послу за зустріч, яку він сам зініціював.

«Історія УГКЦ пов’язана з Литвою. Так, у 2017 році у Вільнюсі ми cвяткуватимемо 400-ліття реорганізації Василіанського чину та 150-ліття канонізації святого Йосафата Кунцевича, який вступив до монастиря Святої Трійці в цьому місті. Сподіваюся відвідати місто в листопаді наступного року», - розповів Глава Церкви п. Марюсу.

Крім цього, Предстоятель УГКЦ подякував за те, що Литва залишається з українським народом в цей непростий час: «Ми постійно відчуваємо солідарність, як з боку литовського народу, так його керівників та лідерів».

А Посол подякував Главі УГКЦ і Церкві за активну громадянську позицію. Він також відзначив ініціативу «Національний форум трансформації України», до якої залучена й УГКЦ. Цей форум має на меті розробляти та впроваджувати підхід використання досвіду Польщі в трансформації країни згідно із стандартами ЄС. «Це важливий майданчик, на якому громадські організації та активісти, котрі намагаються перетворювати Україну на європейську державу, мають можливість зустрітися, поспілкуватися і представити свою діяльність, - сказав литовський дипломат. - Таким чином європейська Україна з ідеї перетворюється на загальнонаціональний проект будівництва європейської держави».

«Цей форум може стати тим майданчиком, на якому зустрічаються всі вектори: громадянські ініціативи, закордонні партнери (Європа), а відтак політикум, які повинні служити цьому проектові», - переконаний Блаженніший Святослав.

Посол поцікавився міжцерковними відносинами в Україні. Глава і Отець УГКЦ розповів йому, як сьогодні функціонує ВРЦіРО.

Пан Марюс відзначив внесок УГКЦ у реформування освітнього поля України. Тоді Блаженніший Святослав представив литовському гостю бачення УГКЦ щодо трансформування освітнього середовища України, зокрема розповів про дискусії щодо католицької школи в Україні, які ведуться на основі нового ЗУ «Про освіту».

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

П'ятнадцять думок Блаженнішого Святослава про справжній і здоровий відпочинок04 серпня

Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, ділиться думками та рекомендаціями щодо справжнього відпочинку, що особливо актуального під...

МЕДІА
Prev Next