АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ зустрівся з Предстоятелем ПЦУ

Середа, 23 березня 2022, 17:34
У середу, 23 березня, у Києві Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з Предстоятелем Православної Церкви України Блаженнішим Епіфанієм. Зустріч відбулася на прохання Глави УГКЦ.

Учасники зустрічі, вкотре категорично засудивши російську агресію проти України, обговорили сучасні драматичні обставини життя і служіння обох Церков в Україні.

Блаженніший Святослав зазначив, що УГКЦ і ПЦУ можуть і повинні співпрацювати, і від рівня цієї співпраці залежить доля і майбутнє України. «Ми, – наголосив Глава УГКЦ, – готові все зробити, щоб якнайкраще послужити нашому народові, підтримати нашу державність і разом працювати для перемоги України».

Глава УГКЦ запевнив Предстоятеля ПЦУ в тому, що УГКЦ готова підтримати священнослужителів ПЦУ, де є така потреба і можливість. Відтак розповів, як УГКЦ намагається в час війни доставляти гуманітарну допомогу і здійснювати евакуацію людей у різних частинах України.

Блаженніший Святослав також розповів Митрополиту Епіфанію про ініціативи Святішого Отця Франциска, спрямовані на припинення війни росії проти України. Предстоятель пригадав про місію кардиналів Краєвського та Черні і відзначив активність Вселенського Патріарха Варфоломія, який наступного тижня має приїхати до Польщі, щоб відвідати українських біженців.

Митрополит Епіфаній підкреслив важливість як двосторонньої співпраці між православними та греко-католиками в допомозі народу України у важкий час війни, так і співпраці в ширших рамках Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та в контактах із закордонними релігійними діячами й інституціями.

Після завершення зустрічі Глави УГКЦ та ПЦУ поспілкувалися з міським головою Києва Віталієм Кличком, побажавши йому Божого благословення в праці для захисту столиці. «Ми всі разом працюємо, щоб Київ вистояв і Україна перемогла», – заявив Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ,
фото пресслужби ПЦУ

ПУБЛІКАЦІЇ

«УГКЦ, як добра мама, проводжає своїх вірних з України і зустрічає там, куди їх закидає доля», – владика Степан Сус27 червня

Від початку повномасштабного вторгнення мільйони людей в Україні досвідчують важкий досвід – що таке бути біженцем, залишити рідне місто чи...

МЕДІА
Prev Next