АКТУАЛЬНО

Голова ПМВ: "У країнах Західної Європи, де УГКЦ не має церковних структур, ми відкрили 255 церковних спільнот"

П'ятниця, 21 жовтня 2016, 16:24
Завдяки злагодженій співпраці між вірними, ієрархами і священиками у країнах Західної Європи, в яких УГКЦ не має власних церковних структур, вдалося відкрити 255 церковних спільнот, котрими опікуються 173 священики. Про це заявив голова ПМВ владика Йосиф (Мілян) під час виступу на Зустрічі єпископів Східних Католицьких Церков Європи, яка триває в португальському місті Фатімі.

"Феномен міграції для сучасної Європи став великим викликом, в якому одні вбачають загрозу, інші – шанс. Коли поглянути на це явище у світлі віри, то і в ньому побачимо руку Божого Провидіння, яка мудро провадить людством. Світло віри каже нам бачити в кожній людині, яку посилає нам Господь, передусім дитину Божу, яка є сотворена на Його образ і подобу. Переконаний, що тільки такий, так би мовити, богословський підхід, може допомогти нам у пошуку відповіді на питання про те, куди і в якому напрямку ми повинні рухатися в душпастирстві східних католицьких мігрантів у Європі", - зазначив владика Йосиф.

Єпископ підкреслив, що Українська Греко-Католицька Церква працювала і надалі продовжує працювати над тим, щоб душпастирську опіку мали всі вірні в країнах їхнього перебування. Для того щоб належно координувати процеси душпастирства, відзначив він, у 2007 році офіційно було створено Пасторально-міграційний відділ, "який очолюю довіреною мені місією Глави УГКЦ".

Діяльність цього відділу, зауважив голова ПМВ, спрямована передусім на налагодження душпастирства в тих країнах, де УГКЦ не має власних церковних структур. "Завдяки злагодженій співпраці між вірними, ієрархами і священиками в країнах Західної Європи, в яких УГКЦ не має власних церковних структур, вдалося відкрити 255 церковних спільнот, котрими опікуються 173 священики. Це лишень поверхнева статистика, але є тенденція щодо зростання чисельності спільнот", - наголосив владика Йосиф.

Єпископ зазначив, що українські мігранти, які зароджують нову українську діаспору в Європі, щоразу більше усвідомлюють потребу щодо розвитку своєї церковної ідентичності через активну участь у Святих Тайнах своєї Церкви.

"Здається, прийшов той час, "час кайрос", коли ми маємо всі шанси в Європі в повноті пізнати красу Католицької Церкви, у її різноманітних обрядах і літургійних традиціях. Від нас вимагається лише створити умови для того, щоб вони належним чином розвивалися та служили духовній і культурній спадщині того народу, де вони знайшли свій захист", - підкреслив голова ПМВ.

фото

pmv.ugcc.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Кирило Селецький – засновник двох монаших спільнот, першого захоронку в Україні, борець з алкоголізмом та просвітитель українців22 вересня

У 2018 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемиської єпархії о.Кирила...

МЕДІА
Prev Next