АКТУАЛЬНО

Голова ПМВ здійснив душпастирський візит до українців Будапешта і очолив недільну Літургію

Понеділок, 05 березня 2018, 13:36
Голова ПМВ владика Йосиф (Мілян) відвідав з душпастирським візитом українців Угорщини і очолив недільну Святу Літургію на парафії Покрови Богородиці в Будапешті.

“Ми дуже часто у своєму житті практикуємо добрі справи, дуже часто молимося і, здається, не отримуємо. Сьогодні чуємо відповідь: Господь має свою скарбонку, куди ми вкладаємо свої добрі діла, помисли, допомогу, добрі вчинки, жертовне служіння, і з тієї скарбонки витягає і роздає – паралітикам, тим, кого поконав гріх або недоля, щоби всяка людина могла спастися, – зазначив Голова ПМВ під час проповіді у другу неділю Великого посту. – Дуже часто людина не може вийти з паралічу духовного – це найгірший параліч, – бо хтось не поклав до скарбонки свою власну лепту, чогось там бракує, щоби дати розслабленому. А часто людина, яку поконав гріх чи недоля, розчарування, невдачі, не може прийти до Господа, бо бракує отого чоловіка, який би підставив своє рамено під ноші і приніс перед Господом. Нам часто бракує відваги, щоби звернутися так до Господа, щоб аж розкрити стелю”.

Господь вчить нас, підкреслив єпископ, щоб ми, гуртуючись у спільноту, яка називається Церквою, були готові і могли понести тягарі одні інших. Каже Господь: “Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христовий”. 

Владика Йосиф наголосив, що піст – це особливий час, коли Бог дає кожній людині нагоду до подвигу. “Скільки маємо нагод робити добро, а не робимо! Це теж переступ – не чинити добро. Бо гріх – це свідомий переступ Божого закону! Господь сказав: “Ви є світлом для світу. Нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі”. Навчимося сьогодні з того євангельського вчинку – паралітик, нічого не зробивши, але маючи добрих друзів, став здоровим. Спробуємо жити так, щоби ми робили добрі справи, кидаючи їх у скарбонку Бога і Церкви. Щоби і до нас, якщо буде потреба, і до інших, Господь промовив: “Встань, візьми своє ліжко і йди до свого дому”, бо відпускаються тобі гріхи твої”, – зауважив голова ПМВ.

pmv.ugcc.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

“Жива парафія буває тоді, коли присутній живий контакт з людьми”, — о. Степан Угрин 14 грудня

Секуляризація, просвітництво та вихід із зони власного комфорту — ці слова отець Степан Угрин, священик Української Греко-Католицької...

МЕДІА
Prev Next