АКТУАЛЬНО

Голови ОТГ з інших областей переймали досвід соціального служіння у Зарваниці

Субота, 29 червня 2019, 09:19
Представники об’єднаних територіальних громад з Чернівецької та Рівненської областей взяли участь у семінарі, який відбувся 25 червня у Марійському духовному центрі "Зарваниця".

Організував навчання Тернопільський відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування, який допомагає громадам реалізувати реформу децентралізації та покращити надання адміністративних послуг.  Тема зустрічі - «Надання соціальних послуг в ОТГ. Соціальне підприємництво».

Голова Золотниківської ОТГ Данило Бугай привітав колег з інших областей та презентував приклади соціального підприємництва у Золотниківській громаді. Ректор МДЦ Зарваниця о. м. Володимир Фірман розповів про роль Церкви у налагодженні партнерства між підприємцями та місцевою громадою та детальніше ознайомив із соціальними підприємствами, створеними при Марійському духовному центрі.

Особливо цікавими для учасників семінару стали відвідини цих підприємств: стоматологічного кабінету «Усмішка», цеху з виробництва мінеральної води «Джерело Зарваниці», фермерського господарства «Зарваниця АГРО», цеху з  виробництва вареників та напівфабрикатів та цеху з виготовлення паливних гранул.  Також члени громад оглянули дитячий садок у с. Вишнівчик, якому вже надано вагому фінансову допомогу.

«Взявши участь у семінарі, ми мали нагоду побачити практичні шляхи створення соціальних підприємств,  побачили великі плюси, які дає ця нова форма бізнесу.  Переконана, що цей спосіб допоможе розвивати нашу громаду, створить нові фінансові надходження до бюджету», – зазначила учасниця семінару п. Тетяна з Млинівської  ОТГ Рівненської області.

Радник з муніципальних послух Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Лащак наголосив на актуальності питання соціального підприємництва.  «У нашій області підприємницька діяльність розвинена досить сильно, але в плані допомоги, тобто щоб бізнес працював на соціальну сферу – це вже проблемно, адже кожен старається отримати прибуток. Тому для нас цей досвід є дуже показовим», - каже п. Віктор.

Під час зустрічі  учасники семінару також відвідали святині Марійського духовного центру. Сотрудник МДЦ Зарваниця о. Андрій Шалай  розповів історію виникнення відпустового місця, ознайомив з об’єктами унікального комплексу споруд «Український Єрусалим».

У  Марійському духовному центрі завжди готові ділитися здобутим досвідом. З цією метою у Зарваниці ведеться будівництво католицької навчально-освітньої академії, де учасники освітнього процесу не лише отримуватимуть нові знання, але і навчатимуться їх практичному застосуванню. Мета цього закладу – навчити зацікавлених осіб створювати свої прибуткові проекти. Адже розвиток соціального підприємництва – дієвий спосіб вирішення гострих проблем, які виникають у теперішньому суспільстві.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://zarvanytsya.org

ПУБЛІКАЦІЇ

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі «Інтернет»03 серпня

Затверджено на трирічний випробувальний термін із 3 серпня 2020 року Постановою №2 85-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького...

МЕДІА
Prev Next