АКТУАЛЬНО

«Господи, хіба б їх жертва не була марною», – владика Григорій Комар під час віча-реквієму в Дрогобицькій духовній семінарії

Вівторок, 23 лютого 2021, 11:05
21 січня 2021 року в Дрогобицькій духовій семінарії вшанували пам’ять героїв Небесної сотні. Поминальні богослужіння очолив владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Після панахиди відбулося віче-реквієм, присвячене вшануванню пам’яті героїв Небесної сотні.

Під час творчого вечора присутні запалили свічки пам’яті за загиблими Героями, після чого переглянули відеоматеріали трагічних подій зими 2014 року. Відтак брати І курсу Павло Захаряк та Богдан Феденяк відтворили в одній із сценок епізод із книги пам’яті наших борців. Далі прозвучав музичний твір «Гей, пливе кача..» у виконанні семінарійного квінтету (учасники: Михайло Карпінець – V курс, Василь Коваль – ІV курс, Максим Качала – ІV курс, Юрій Мацібора – ІІ курс, Дмитро Витівський – ІІ курс).

У своєму слові проректор із виховної частини о. Василь Чава пригадав часи семирічної давнини, коли разом із семінаристами обстоював на Майдані незалежність України, підтримуючи зболений народ харитативним служінням та молитвою. Отець Василь зазначив, що «нашим обов’язком є берегти в наших серцях спомин про подвиг Небесної сотні».

Владика Григорій Комар, який також був учасником Революції гідності 2013-2014 років, підкреслив важливість молитви під час Революції: «Майдан немислимий без молитви. Священники та семінаристи були тією духовною силою, яка скріплювала серця народу у вірі та правді». Єпископ зазначив, що кров Героїв Небесної сотні є мученицькою, і вони вже канонізовані в серцях народу, якому послужили як святі.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами Дрогобицької духовної семінарії

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава в шосту неділю після Зіслання Святого Духа під час прощі до Крилоса02 серпня

Христова Церква від початку проповіді Христового Євангелія і аж досі проповідує Бога, який прощає, який є любов’ю, який оздоровляє людину. Й...

МЕДІА
Prev Next