АКТУАЛЬНО

Греко-католики із заходу Польщі надали допомогу постраждалим від гуманітарної кризи в Україні

Вівторок, 20 січня 2015, 09:16
З березня минулого року польська громада греко-католиків надає активну матеріальну і фінансову допомогу постраждалим і сім'ям загиблих під час подій Євромайдану, вимушеним переселенцям, постраждалим українським військовим, малозабезпеченим потребуючим підопічним Карітасу України у різних містах України, також забезпечує підтримку лікування у Польщі постраждалих українців, тамтешнє перебування дітей вимушених переселенців.

«Минає рік від часу подій Євромайдану, які сколихнули всю Україну і спричинили складні соціально-політичні процеси. Революція гідності була наступним етапом боротьби за справжню незалежність України. Вона не лише змінила буденне життя українців і їхнє бачення найближчого майбутнього країни, а й вплинула на зміну поглядів та розуміння геополітики багатьох осіб у Польщі, Європі, загалом у світі. І що особливо важливо: це в черговий раз відкрило серця людей доброї волі і показало те, що є дійсно важливим: солідарність, надію, милосердя.

Поляки зрозуміли, що крім почуття занепокоєності чи декларації підтримки, українці потребують реальної допомоги. І ті, хто колись анонімно співчували перед телевізорами, відтепер отримали нагоду відкрито дарувати доброчинність і волонтаріат українському суспільству, котре опинилося в тяжкій ситуації», – переконаний о. Роберт Роса, директор Карітасу Вроцлавсько-Гданської єпархії  УГКЦ в Польщі.

Завдяки великому зацікавленню, спільній жертовності і активній діяльності як парафіян, так і душпастирів громади греко-католиків Вроцлавсько-Гданській єпархії вдалося реалізувати акції та збори коштів на загальну суму понад 710 тис. грн. Також до цієї допомоги долучались інші жертводавці, яким ми вельми вдячні: Карітас Архиєпархії Перемисько-Варшавської, Карітас Дієцезії Б`єльсько-Живєцької,  профспілковий університетський комітет NSZZ «Солідарність» у Щецині, освітнє  товариство з М`ястка  та інші. Поза тим, нагадаємо, Карітас Польщі надав гуманітарну допомогу вимушеним переселенцям в Україні на загальну суму понад 1 млн грн.

Розповідає Анатолій Козак, генеральний секретар Карітасу України: «Зараз уся увага і тих, хто надає допомогу, і тих, хто її фінансує, звісно, спрямована на вимушених переселенців і постраждалих внаслідок Євромайдану і в зоні АТО. Але попри це в Україні досі проживають сотні тисяч людей, що потребують нашої допомоги. І ми раді, що польська громада греко-католиків ініціювали та скористалися з акції, завдяки якій можна було безкоштовно  надіслати поштою посилку  в Україну з продуктами харчування та шкільним приладдям, іграшками та іншими речима для наших підопічних.

Така пропозиція польської пошти сприяла мобілізації багатьох осіб та інституцій взяти участь у благородній акції. Згідно наданої бази даних потребуючих у співпраці з Щецинським відділенням Об’єднання українців у Польщі та учнями 20 шкіл зі Щецина та околиць було відправлено понад 180 посилок загальною вартістю майже 18.000 злотих».

Нині Карітас Вроцлавсько-Гданської Єпархії УГКЦ спільно з Об’єднанням українців у Польщі готує нову гуманітарну допомогу бюджетом понад 800 тис. грн. Вона включатиме в себе продукти харчування, дитячий одяг та взуття, ковдри, медичні засоби тощо. Отримувачами такої допомоги стануть підопічні Карітасу у Львові, вимушені переселенці у м. Павлоград, учні школи в м. Щастя, також госпіталі у Львові, Старобільську та Луганську.

Повідомила Надія Чорна

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next