АКТУАЛЬНО

Храмове свято в монастирі Святого Івана Павла ІІ м. Харкова

Вівторок, 05 квітня 2016, 10:04
Нова обитель сестер Згромадження святого Йосифа ОПДМ, що в м. Харкові, названа на честь святого Івана Павла ІІ. Цей святий зробив для Згромадження дуже великий дарунок – проголосив блаженними двох сестер, які були вивезені до Сибіру за сповідування віри, – Олімпію Біду та Лаврентію Гарасимів.

2 квітня 2005 року Іван Павло ІІ відійшов до вічності – народився для неба, тож цей день став для монастирського дому великим святом. Також цього дня 2014 року у Ватикані повідомлено про створення Харківського екзархату УГКЦ, шляхом виокремлення його території з дотеперішнього Донецько-Харківського екзархату.

Об’єднавши ці два свята, владика Василь (Тучапець) разом із духовенством Харківського екзархату очолив Богослужіння у Свято-Івано-Павлівському монастирі. Помолившись святкову Утреню, єпископ освятив намісні ікони (іконописець – с. Еммануїла Цімбота, ЗСС Йосифа ОПДМ), відслужив Божественну Літургію та привітав усіх присутніх. “Сьогодні ми освятили ікони, зокрема ікону на честь святого Папи, який був проповідником і свідком Божого милосердя, щоб його слово, приклад, його віра також допомагали нам повірити в силу і безмежне милосердя Бога до кожного з нас і нашого народу”, – зазначив архиєрей.

На торжество приїхали також сестри зі Львова – с. Емелія Федечко, яка, будучи головною настоятелькою у 2004 році, благословила сестер на працю в Харкові, та с. Христина Гавронська.

Варто зазначити, що сестри Згромадження св. Йосифа Обручника служать у Харкові з 2005 року, а в січні 2016 року Блаженніший Святослав освятив новий монастир Святого Івана Павла ІІ. Зараз у ньому проживають дві монахині: с. Неоніла Варениця (настоятелька) та с. Григорія Костів (голова Катехитичної комісії Харківського екзархату).

ugcc.kharkiv.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення з нагоди дня особливої уваги до в'язничного служіння13 лютого

Високопреосвященним та Преосвященним Владикам, священникам і вірним в єпархіях УГКЦ з нагоди Дня особливої уваги до в'язничного служіння...

МЕДІА
Prev Next