АКТУАЛЬНО

Хресною дорогою вулицями Чернівців пройшли тисячі людей

Вівторок, 24 березня 2015, 05:56
Хресну ходу очолив владика Василь (Івасюк), Єпарх Коломийсько-Чернівецький. Разом з усіма городянами центральними вулицями міста йшли і багато священиків. Усі молилися за мир та спокій в Україні, за своїх рідних, які воюють на Сході. Участь у Хресній дорозі взяв і Чернівецький міський голова Олексій Каспрук.

Уже за традицією Хресна дорога була екуменічною: у ній взяли участь греко-католики, римо-католики та представники Вірменської Апостольської Церкви. Хода розпочалася із костелу Воздвиження Всечесного Хреста – головного храму римо-католиків міста, який влітку отримав статус Малої Базиліки.

Хресна Дорога пролягла через площі Філармонії та Центральну, вулицями Бетховена, Худякова, О.Кобилянської, Челюскінців, Українською, Ломоносова. Великий дерев’яний хрест несли матері і батьки, бійці АТО, волонтери, громадські активісти, митці, журналісти, студенти, політв’язні, медики та вчителі…

Зупинки багатьох стацій були дуже символічними: біля пам’ятника Шевченка вирував Чернівецький майдан; на місці великого дерев’яного Хреста (що на цій же площі) має постати Пієта, присвячена Небесній сотні… До слова, дерев’яний хрест на тому місці, де колись стояла скульптурна композиція Пієта – з Дівою Марією та Ісусом Христом, встановили теж під час Хресної дороги минулого року.

Саму Хресну ходу супроводжувала мелодія трагічної пісні “Пливе кача”. Священики різних конфесій і парафіяни читали уривки з Євангеліє, які відтворюють останні дні земного життя Ісуса Христа. Вони звучали українською, польською, вірменською, російською мовами.

Хресна дорога завершилася у соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ. Владика Василь звернувся до своїх парафіян з промовою, наголошуючи на тому, що ніколи не треба здаватися: “Дуже часто людину втомлює робота, їй хочеться втекти від рутини, від проблем, від шуму міста. Втекти кудись далеко, наприклад, у гори. Але замислившись на хвилину, ми розуміємо: втеча нічого не вирішує. Треба просто жити, а життя – це боротьба. Проходячи її, ми очищуємося. Як дощ омиває нас ззовні, так сповідь – зсередини”.

Який символ має в собі спільна Хресна дорога, зауважив настоятель Малої базиліки Воздвиження Всечесного Хреста, отець Марек Дроздік: “Хрест Ісус ніс сам. Один. І ніхто йому не допомагав. А ми пронесли хрест разом, кожен підставляв свою руку, і це – знак нашої єдності”.

Наталка Фещук для Прес-служби єпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next