АКТУАЛЬНО

Капелани Лицарів Колумба вперше зібралися на Всеукраїнський з’їзд

Вівторок, 15 жовтня 2019, 10:49
9-10 жовтня у Брюховичах, поблизу Львова, відбувся перший З’їзд капеланів Лицарів Колумба в Україні. У цій зустрічі взяли участь понад п’ятдесят священників Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков.

Були також національний капелан Лицарів Колумба для вірних греко-католиків в Україні – владика Михайло Бубній, і національний капелан лицарів Колумба для вірних римо-католиків в Україні – архиєпископ Мечислав Мокшицький. Із вітальним словом до учасників зустрічі звернувся національний делегат Лицарів Колумба в Україні  Богдан Ковалів, який подякував капеланам за їхнє служіння, доповів про розвиток ордену в Україні та висловив свої сподівання на плідне служіння капеланів у численних громадах у всій Україні.

У роботі З’їзду взяли участь і представники від Найвищої ради Лицарів Колумба Шимон Чишек та Лєшек Ваксмундський. Пан Чишек розповів, що найважливіші слова у своєму житті почув від священника, – слова, які стосувалися подружжя, любові, прощення, і це є завдання кожного капелана: «Світ потребує свідків Доброї Новини на нашому робочому місці, у домівках, школах… Ми маємо конкретне завдання в Церкві: щоб кожний, хто подивиться на наше життя, не став гіршим, а побачив через нас Христа».

Під час вітального слова архиєпископ Мечислав Мокшицький подякував Лицарям Колумба за їхню благодійну підтримку Церкви та підкреслив важливість їхнього служіння, сприяння утримування контактів із родиною, а також допомоги в навчанні відповідального батьківства. Під час Святої Меси митрополит сказав: «Правдиве і справжнє крокування дорогою віри приносить плоди в духовному житті священника, a вони роблять його здатним бути плідним у своїй душпастирській праці – великі справи не звершуються одноосібно. Тому слід збирати людей для спільної місії спасіння».

Владика Михайло Бубній скерував своє слово до священників про сутність капелана та його роль у житті спільноти вірних. Владика ознайомив присутніх з історією виникнення терміна «капелан» та дав настанови на основі «Десяти кроків до капеланства» архиєпископа Вільяма Лорі.

Наступного дня зустрічі помічник національного капелана для греко-католиків, отець Володимир Мальчин, розповів про важливість спільної програми формації для капеланів і запропонував декілька інструментів, зокрема апостольську адгортацію до чоловіків-католиків єпископа Томаса Олмстеда «В обороні». Отець Володимир розказав учасникам зустрічі про історію ікони Матері Божої – Помічниці переслідуваних християн, а присутні отці-капелани мали можливість поділитися досвідом прийняття цієї паломницької ікони в себе в парафіях. Зі свого боку, отець Юрій Козловський з Українського католицького університету ознайомив присутніх зі щомісячним словом та завданням від найвищого капелана архиєпископа Лорі.

Отці-капелани обох Церков протягом цих днів співслужили Літургії у двох обрядах під проводом своїх архиєреїв та спільно помолилися вервицю, яка є особливою відзнакою Лицарів Колумба. Ця зустріч стала яскравим прикладом єдності духовенства, які зібралися разом, щоб ще краще послужити у формації зрілих чоловіків-католиків.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://lytsarikolumba.com


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у день свята Воздвиження чесного і животворного Хреста28 вересня

Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших свят у році – Воздвиження чесного і животворного Хреста.

МЕДІА
Prev Next