АКТУАЛЬНО

Капелани УГКЦ взяли участь у Міжконфесійному науково-практичному тренінгу “Зцілення душевних травм”

Вівторок, 03 квітня 2018, 08:56
Від 26 до 30 березня 2018 року в Пущі Водиці, що неподалік Києва, проводився Міжконфесійний науково-практичний тренінг “Зцілення душевних ран. Як Церква може послужити людям”. Участь у заході взяли капелани Української Греко-Католицької Церкви.

Науково-практичний тренінг було організовано Українським та Американським біблійним товариством. До участі в ньому запросили українських капеланів різних конфесій, що мають досвід роботи з військовослужбовцями. Від Української Греко-Католицької Церкви на цей тренінг прибули о. Віталій Воєца, о. Ігор Топоровський, о.Руслан П’яста та о. Тарас Хом’юк.

Під час п'ятиденних занять увагу приділили питанням про причини страждань і стан людини під час скорботи, говорили про те, як допомагати дітям, що зазнали душевних травм, і обговорили нелегкі питання самогубства, зґвалтування, домашнього насильства, залежностей. Окрему увагу приділили питанням про прощення, поведінку християн під час конфліктів та підготовку до труднощів.

“Отримали добрий досвід під час цього тренінгу, – поділився враженнями від заходу військово-медичний капелан отець Віталій Воєца. – Це досвід, який вже можна передавати та застосовувати у різних служіннях, зокрема під час праці в умовах війни та після її закінчення”.

Інструкторами програми були: Марк Конард, колишній морський піхотинець та капелан ВМС з 11-літнім стажем, магістр теології, отримав звання офіцера та капелана ВМС США, служачи морським піхотинцям в Іраку та Афганістані, сертифікований спеціаліст Інституту зцілення травм. Сьогодні провадить службу міжнародного капелана в організації SIM, працюючи в понад 14 країнах.

Майкл Рівз – офіцер, командував повітряно-десантним спецпідрозділом в Іраку, сертифікований спеціаліст Інституту зцілення травм, парашутист та інструктор зі стрибків з парашутом вищої категорії. Сьогодні провадить служіння в Еквадорі.

На завершення тренінгу від Інституту зцілення травм учасники отримали сертифікати  фасилітатора 1 рівня з класичної програми “Зцілення душевних травм для військовослужбовців”, що уповноважують виконувати відповідні обов’язки.

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ

 


ПУБЛІКАЦІЇ

НАША СВЯТА СОФІЯ. Послання Глави УГКЦ з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави16 січня

Дорогі в Христі брати і сестри! Упродовж своєї тисячолітньої історії наша Церква та наш народ уповні пережили у своєму тілі досвід...

МЕДІА
Prev Next