АКТУАЛЬНО

Карітас Івано-Франківська презентував посібник із миробудування

Четвер, 11 квітня 2019, 13:49
Про це йшлося 10 квітня за круглим столом із нагоди підбиття підсумків дворічної діяльності БФ «Карітас–Івано-Франківськ» у сфері миробудування. У роботі круглого столу взяв участь також Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, який поблагословив учасників, а також поділився думками з приводу піднятої тематики.

У межах круглого столу презентували посібник «Мир починається в серці кожного з нас», де зібрані тренінги зі Школи миробудування, організовані Карітасом для лідерів громадських організацій з усієї України.

Мета проекту «Об’єднуючи людей заради миру» – просунення ідеї примирення і розбудови миру на місцевому та національному рівні, як інформує «Галка».

За два роки діяльності проект охопив 5 620 людей. Заходи в його межах були спрямовані на згуртування громади, встановлення порозуміння між тими, що постраждали від військового конфлікту на Донбасі: як учасниками АТО та ООС, так і внутрішньо переміщеними осабами. А також – на підтримку родин загиблих бійців.

Директор «Карітасу–Івано-Франківська» о. Володимир Чорній розповідає, що починати таку працю було трохи страшно, але результати не змусили себе чекати. «Зараз уже бачимо результат, одержаний за два роки. Ми хочемо продовжувати працювати в цьому напрямі, бо він важливий для людей. Зараз українці живуть у часі, коли існує багато конфліктів. Ми шукаємо шляхи, як з них виходити і жити в мирі. Сьогодні ще одним результатом нашої праці став посібник із покроковими порадами, як будувати мир», – каже о. Володимир.

За словами одного з авторів посібника та тренера з миробудування Володимира Кушнірюка, до програми «Об’єднуючи людей заради миру» охоче долучалися представники різних верств населення. Представництво Карітасу в області залучило фахівців, які допомагають розбудувати мир у країні. Нам було дуже приємно бачити, що люди небайдужі до проблеми миру. А наш підручник – це справді хороша практика. Він – своєрідна сходинка нагадування про ті речі, які вже обговорили. У посібнику ми запропонували різні розділи про толерантність, конфлікти, стереотипи та життєві цінності. Він допоможе людям жити в мирі».

Учасниця програми «Об’єднуючи людей заради миру» Тетяна Стадник розповідає, що 20 років прожила на Луганщині, але з початком війни змушена була покинути свій дім. «Ми були проукраїнською родиною, я особисто займалася громадською діяльністю. Мала надію, що війна закінчиться, але так склалося, що була змушена покинути своє селище. Виникали питання: як жити в новому місті, як влитися в нове суспільство, адже в іншому місті нема ні знайомих, ні однокласників? Ми стали учасниками програми Карітасу. Спілкуючись із фахівцями, з іншими переміщеними людьми, я здобула величезний досвід і допомогу», – зазначила Тетяна Стадник.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

«Биківня – наш біль і заклик до пам’яті», – роздуми владики Богдана Дзюраха над Биківнянськими могилами19 травня

Ця гробова тиша для мене говорить більше щось про нас самих, нині живучих їхніх нащадків. Ця тиша свідчить про смертоносну амнезію наших...

МЕДІА
Prev Next