АКТУАЛЬНО

Карітас мобілізував зусилля для подолання гуманітарної кризи в Авдіївці

Середа, 01 лютого 2017, 15:12
Команда Карітасу першою серед гуманітарних організацій прибула до Авдіївки, і вже 31 січня поряд з наметами ДСНС на стадіоні «Хімік» в Авдіївці розгорнула намет для обігірву.

Уночі Карітас доставив в Авдіївку з Маріуполя 1000 продуктових наборів та 1000 наборів особистої гігієни. Зараз своїми зусиллями організація завантажує ще 2000 наборів, розкладачки, ковдри, теплий одяг, ліки, які вже завтра, 2 лютого, вирушать із Маріуполя в Авдіївку. Сьогодні ж команда Карітасу в Краматорську формує гуманітарний вантаж та виїжджає до Авдіївки, аби змінити своїх колег.

Намет Карітасу в Авдіївці розраховано на перебування 50 осіб одночасно, але через критичну ситуацію тут приймають набагато більше людей. Роздають гарячу їжу, теплі речі, ліки. При температурі -20 майже в усьому місті немає ані світла, ані опалення, ані газу. Є значні проблеми з мобільним зв’язком. До того ж, продовжуються обстріли.

Карітас проводить збір речей і ліків на допомогу цивільному населенню Авдіївки. Із різних міст України до Маріуполя надходить допомога, яка передається до Авдіївки.

За словами отця Ростислава Спринюка, директора Карітасу в Маріуполі, команди організації з Маріуполя, Краматорська та Запоріжжя об’єднали зусилля і працюють позмінно, щоб максимально ефективно надавати допомогу всім потребуючим. На місці постійно працює медик і соціальні працівники Карітасу.

На сьогодні військово-цивільною адміністрацією проведена евакуація 77 дітей, котрих поселять у Святогірськ у санаторії «Перлина Донеччини». Працівники і волонтери Карітасу готові зустріти дітей. Дітям буде надана матеріальна і психологічна підтримка в рамках проектів Карітасу для дітей і родин, які постраждали внаслідок воєнних дій.

 «Це черговий приклад жертовності та солідарності, який українці демонструють одне одному та всій світовій спільності – у кризовій ситуації ми об’єднуємо зусилля, щоб допомогти потребуючим», - додав Андрій Васькович, президент Карітасу України.

Додаток

Карітас України є членом конфедерації Caritas Internationalis – об’єднання понад 160 національних Карітасів, які допомагають щороку десяткам мільйонів потребуючих людей у майже 200 країнах світу. З часу заснування першого Карітасу в Німеччині у 1897 році і до сьогодні Карітас дослухається до людей у потребі і надає їм засоби, аби змінити їхнє життя на краще. Глибокі моральні та духовні принципи гідності, справедливості й солідарності лежать в основі діяльності Карітасу і сьогодні. Перші організації Карітасу в Україні з’явилися в 1992 році. З того часу сотні тисяч потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу. Майже 1000 працівників і волонтерів працюють на базі понад 20 регіональних організацій у 16 областях України.

Одарка Бордун,
керівник відділу комунікації Карітасу України

ПУБЛІКАЦІЇ

Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю03 квітня

Квітня неділя, день славного Входу Христа в Єрусалим, для мене і для всього проводу нашої Церкви традиційно є нагодою звернутися до вас з...

МЕДІА
Prev Next