Карітас України надав допомогу понад 25 000 мешканців буферної зони
П'ятниця, 18 березня 2016, 11:11 Карітас України доставив 13 500 продуктових наборів жителям Донецької та Луганської областей у рамках проекту з надання допомоги вимушеним переселенцям та людям, які проживають у буферній зоні.

-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Коломиї студенти і викладачі передали капеланові УГКЦ бензопили та набори будівельних і сантехнічних інструментів для воїнів
- Благодійний фонд «Карітас-Хмельницький» вручив святкові пакунки «дітям війни»
- Громада храму Cвятого апостола Андрія Первозваного, який нещодавно переніс пожежу, просить про допомогу
Програма мала на меті забезпечення соціально незахищених категорій людей необхідним для виживання набором продуктів та засобами особистої гігієни на зимовий період. Також понад 2000 таких наборів було передано мешканцям непідконтрольних Урядові України територій через логістичний центр КПВВ "Новотроїцьке". Так, зокрема, допомогу отримали мешканці Алчевська, Андріївки, Горлівки, Докучаєвська, Частки, Донецька, Комсомольська, Моспіно, Нового Світу, Оленівки, Тельманового, Ясного, Шахтарського та Роздольного.
Допомогу отримали найбільш потребуючі мешканці буферної зони, серед яких важко хворі або люди з особливими потребами (38% отримувачів), багатодітні родини (15% отримувачів), самотні люди похилого віку (14% отримувачів), самотні матері (12% отримувачів) та вагітні жінки або матері, що годують грудьми (12% отримувачів). Загалом допомогу отримало понад 25 000 осіб.
Як зазначає координатор проектів Карітасу України Валентин Бебик, на сьогодні у буферній зоні залишається дуже багато людей, частина з яких просто не мали можливості виїхати, не мали для цього засобів чи просто не хотіли залишати свій дім, і всі ці люди дуже потребують допомоги і підтримки. Продуктові набори від Карітасу України часто є засобом для виживання – забезпечення базових потреб людей досі залишається пріоритетним на цих територіях.
У свою чергу директор Карітасу Маріуполь отець Ростислав Спринюк висловлює подяку усім, хто долучився до проекту з надання допомоги. «Обстріли, холоднеча, відсутність інфраструктури та медикаментів, втрата надії, психологічні травми, втрата рідних – це навіть не повний перелік того, що змушені люди переживати уже протягом двох років! І їх важко зрозуміти тим, хто тут не живе та ніколи не відчував усіх тягарів, що випали на цих людей. Посмішки на обличчях та вдячність – це те, що допомагає нам працювати далі», додає він.
Програма допомоги фінансується Комісією із гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO) через Карітас Австрії та реалізовується осередками Карітасу у Маріуполі та Краматорську у партнерстві з неурядовою організацією "Милосердя Луганськ".
Довідка:
Карітас України входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у Європі та світі – Caritas Internationalis. Ця мережа об’єднує роботу 165 національних Карітасів, які допомагають щороку десяткам мільйонів потребуючих людей у 200 країнах світу. Карітас в Україні працює понад 20 років, і за цей час сотні тисяч потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу. Майже 1000 працівників і волонтерів працюють на базі 20 регіональних організацій у 15 областях України. Впродовж останніх двох років Карітас України надав допомогу понад 200 000 вимушено переселених осіб з Криму та Сходу України.
Прес-служба Карітасу України
- «Чи нас болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн25 січня
- Неділя Божого Слова в Католицькій Церкві: УГКЦ заохочує до вивчення і поширення Святого Письма25 січня
- Паризька єпархія та видавництво «Дух і літера» опублікували український переклад «Екуменічного заповіту» о. Поля Кутюр’є25 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Божого Слова25 січня
- Традиційний щорічний захід “Просфора з Патріархом” відбудеться у форматі онлайн 25 січня

Неділя Божого Слова в Католицькій Церкві: УГКЦ заохочує до вивчення і поширення Святого Письма25 січня
24 січня 2021 року вся Католицька Церква вже вдруге відзначила неділю Божого Слова, яку встановив минулого року Святіший Отець Франциск для...
-
«Чи нас болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо
-
Глава УГКЦ в Ольштині: «Дорога до створення цієї єпархії була сповнена кров’ю мучеництва та сльозами переселенців» (оновлено)
-
Блаженніший Святослав у відеокатехизах покроково пояснює зміст «Символу віри»
-
«Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик
-
«Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
-
Українська анімаційна студія представила нову однойменну стрічку до свята Богоявлення
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»