У «Свічадо» видали книжку «Блаженніший Святослав відповідає на запитання молоді»
П'ятниця, 15 січня 2021, 10:37 Чому в нас переповнені храми, але процвітає корупція і лицемірство? Чому не досить бути просто доброю і чесною людиною, а обов’язково треба ходити до церкви? Чи відповідає євангельським ідеалам розкішне життя деяких священників? Чи планує Церква переглянути свої погляди щодо дошлюбної чистоти? Що буде після того, як ми помремо?
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Леся Українка каже нам: Не закривайтеся у храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ
- Блаженніший Святослав зустрівся з першим президентом України Леонідом Кравчуком
- У Тернополі відбулася зустріч молодих священників, які душпастирюють серед молоді
Ці та багато інших безпосередніх і прямих запитань ставить молодь Главі УГКЦ у книжці «Блаженніший Святослав відповідає на запитання молоді», яка нещодавно вийшла у видавництві «Свічадо».
Очевидно, багато з поставлених у книжці питань цікавлять не тільки молодь. Але молоді люди є сміливішими, щоб їх висловити. Молодь запитує про дуже важливі суспільні виклики і проблеми. Зокрема про небезпеку коронавірусної інфекції та політику. «Сподіваюся, переживши цю пандемію в умовах глобального людства, ми станемо трошки дорослішими і відповідальнішими за себе та за свого ближнього. Наука буває безсила перед вірусами. Але зупинити їх може людська відповідальність”, - говорить у книжці Блаженніший Святослав.
А як же Церква? Яка роль її інституцій сьогодні? І чи можна ї назвати святою, якщо в її історії є ганебні сторінки? Це наступний блок гострих запитань до Глави УГКЦ. Молодь також запитує про статки священників: чому одні мають гарні машини, будинки, а інші ледь виживають? Блаженніший Святослав каже, що «священник залежний від того, чи його паства є велика, чи маленька, чи жертовна, чи, можливо, вона не дуже багато жертвує, щоби помогти йому утриматися. Очевидно, якщо священник має забагато, то це означає, що він повинен поділитися зі своїм ближнім, зокрема зі своїм співбратом».
Одна з частин книжки присвячена питанням про секс, дошлюбну чистоту, шлюб і розлучення, гомосексуальні стосунки. «Чи можна бути геєм та християнином водночас?» - запитують молоді люди. Блаженніший відповідає: «Бути християнином – означає бути готовим до змін, рухатися за Христом дорогою до святості. І та святість є відкритою ДЛЯ ВСІХ, хто наважиться бути християнином сьогодні».
Варто зауважити, що формат книжки «Блаженніший Святослав відповідає на запитання молоді» не передбачає глибокого висвітлення тієї чи іншої проблеми чи питання, але дає певні орієнтири. Також, як зазначає о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді, тут Глава УГКЦ демонструє свою відкритість до діалогу і готовність говорити на дражливі і складні теми. Тож вийти на відкритий діалог з молоддю – це ризик, який вимагає сміливості, але на який хлопці і дівчата дуже очікують.
Повідомила Світлана Бабинська
- «Леся Українка каже нам: Не закривайтеся у храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого
- Блаженніший Святослав зустрівся з першим президентом України Леонідом Кравчуком26 лютого
- Будування мосту взаємодії: народні обранці обговорили з релігійними діячами потребу формування сімейної політики в Україні26 лютого
- Медики спілкувалися зі священниками Луцького екзархату щодо сучасної епідеміологічної ситуації 26 лютого
- Львівська духовна семінарія Святого Духа запрошує на день відкритих дверей26 лютого

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого
Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо