АКТУАЛЬНО

«Коло підтримки»: як франківський Карітас співпрацює з ОТГ

П'ятниця, 17 січня 2020, 12:38
16 січня Карітас Івано-Франківської архиєпархії організував Майстерню щасливої сім’ї «Коло підтримки». На заході організатори презентували результати співпраці з місцевими об’єднаними територіальними громадами, які стали партнерами Карітасу в роботі із сім’ями та дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Робота тривала протягом п’яти місяців. Працювали з батьками, дітьми та соціальними педагогами. Проводили різноманітні тренінги та майстер-класи. Як наприклад, цикл тренінгів «Свідоме батьківство», «Тайм-менеджмент для батьків», реколекції для подружніх пар при недільних школах, Школа особистісного розвитку підлітка, недільна школа для дітей, екскурсії для дітей, тренінги з основ волонтерського руху.

«З часу створення ОТГ ми почали співпрацювати з Карітасом. Співпраця принесла щедрі плоди. Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах починають почувати себе більш вільними. Ми спільно з Карітасом проводимо багато акцій, робили і опитування між людьми, щоб вони розповіли, чого вони очікують від співпраці. Ми залучили приблизно сорок сімей до проєкту «Коло підтримки», – каже заступник міського голови Тлумацької ОТГ Ігор Мандар.

На заході був митрополит та архиєпископ Івано-Франківський Володимир Війтишин, який благословив Карітас та ініціативні ОТГ на продовження такої надзвичайно важливої праці. «Цей день присвячений сім’ї та родині, а ще тим питанням, які дуже важливі саме зараз. Ми маємо розуміти, що зберегти любов і підтримку в сім’ї є найважливішим завданням», – сказав владика Володимир Війтишин.

Директор франківського Карітасу отець Володимир Чорній наголосив на важливості такої співпраці з ОТГ, адже завдяки їй Карітасу вдалося активізувати участь громад ОТГ у допомозі вразливим сім'ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвим обставинах та не в змозі впоратися з проблемами самостійно.

«Заходи, які проводилися в рамках проєкту, були направлені на формування навичок батьківської відповідальності, на формування здорових стосунків у сім’ї, тренінги сприяли свідомому вибору майбутньої професії у підлітків, формували активну громадську позицію, розвивали волонтерство та соціальне служіння», – розповів отець Володимир Чорній.

Після офіційної частини для дітей працівники Карітасу провели тренінги та майстер-класи. Дорослі також взяли участь у майстер-класах – і вже мають готові оздоблені баночки на Водохреща та Стрітенські свічки.

Далі одна група дітей відправилися на ковзанку під відкритим небом, інша група – у розважальний комплекс.

Співпраця франківського Карітасу з ОТГ діяла у рамках проєкту «Коло підтримки» завдяки фінансуванню фонду Джинджер UCEF та Львівської освітньої фундації.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next