Комісія УГКЦ у справах мігрантів розпочинає цикл тренінгів для колишніх і майбутніх мігрантів
Вівторок, 30 листопада 2010, 13:37 27 листопада відбулася перша виїзна зустріч представників Комісії УГКЦ у справах мігрантів до Карітасу Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Метою поїздки була зустріч з місцевими мешканцями, які повернулися додому після років, проведених на заробітках, а також тими людьми, в чиїх родинах виховуються діти мігрантів.
27 листопада відбулася перша виїзна зустріч представників Комісії УГКЦ у справах мігрантів до Карітасу Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Метою поїздки була зустріч з місцевими мешканцями, які повернулися додому після років, проведених на заробітках, а також тими людьми, в чиїх родинах виховуються діти мігрантів. У такий спосіб Комісія УГКЦ розпочала цикл щомісячних зустрічей «Відчуваючи серцебиття мігранта». Зустрічі відбуватимуться у рамках проекту Комісії - тренінгового центру «Одна родина», з усіма, хто має досвід міграції.
Основним задумом реалізації проекту є формування спільноти тих, кого прямо чи опосередковано - через родину, знайомих, друзів - зачепила проблема міграції: як тих, хто тільки планує їхати на заробітки, так і тих, хто повернуся з-за кордону і відновлює власну соціальну ідентичність в Україні, вибудовує життєву стратегію з огляду на ті виклики, які довелося пережити після повернення.
Захід розпочався Службою Божою у намірі тих, хто перебуває поза домом. Ознайомчий тренінг із умовною назвою «У пошуках себе» проводив Максим Бондаренко, родинознавець, керівник проектів і програм Комісії. Окрім нього, у спільному колі були: Григорій Селещук, голова Комісії, Ксенія Буханець та Світлана Одинець, координатори проектів.
Під час зустрічі звучали надзвичайно сильні, емоційні людські одкровення, з яких було зрозуміло, що крім загальних, стереотипних уявленнь про міграцію, є цілі пласти неосмислених, нерозв’язаних ситуацій, викликів і пережиттів. До прикладу, ситуація пані Оксани, яка пропрацювала в Італії дев’ять років, залишивши вдома двох синів, трьох і п’яти років, і повернулася додому тільки кілька місяців тому. «Світ, про який я пам’ятала в Італії, повністю змінився за час моєї довгої відсутності. Я не впізнавала своїх дітей, оточення, знайомих. Це вже були інші люди, і мені по-новому доводилося вчитися спілкуватися з ними. А про стосунки з дітьми говорити взагалі дуже важко: ти залишила маленького білявого хлопчика, а повернулася до високого 15-річного рокера, вдягнутого в чорну майку», - ділилася своїми спогадами жінка. Іншим болючим досвідом стало те, що більшість родичів сприймає її сьогодні як «мішок з грошима». «Я шукаю розуміння, але почуваюся самотньою: майже всі, з ким я говорю, не сприймають моїх тривог. Дякую Богу, що потрапила на цю зустріч…», – сказала п. Оксана.
Інша жінка розповіла про свої сім років за кордоном і про те, як важким процесом було відновлення спілкування з синами. Якби не допомога чоловіка, навряд чи їй вдалося б відновити довіру у стосунках з дітьми.
«Подібні зустрічі гуртують людей навколо проблеми міграції на побутово-особистісному рівні. Ми, команда тренінгового центру “Одна родина”, прагнемо стати дружнім компасом для наших співвітчизників у пошуку вирішення життєвих проблем задля єдності наших родин. Вже під час першої зустрічі я був глибоко вражений відкритістю людей та їхнім болем, з яким вони прийшли, маючи велику надію на розуміння та пошук відповідей. Вже з перших хвилин стало зрозуміло, що ці люди сильно потребують не вчителя чи лектора, а друга, приятеля, з яким можуть поділитися своїми хвилюваннями, ба, більше, разом з «братами та сестрами» по недолі, вони потребують також і фахового супроводу. Після того як їх психологічні травми загояться, вони можуть створити справді позитивну групу взаємодопомоги у лоні нашої Церкви, і це вкотре засвідчить, що Церква є Домом для всіх, і Тілом Христовим», - вважає Максим Бондаренко.
Темою наступної зустрічі, яка відбудеться у Дрогобичі 25 грудня 2010 року, стане проблема шоку після повернення з-за кордону. Окрім того, в рамках проекту заплановано серію тренінгів на тему: "Чого насправді потребує людина, яка «змушена» мандрувати; як віднайти себе у чужій культурі й чужому середовищі; як допомогти дітям, чиї батьки виїхали за кордон; як зберегти єдність у подружжі".
Зрозуміло, що люди з міграційним досвідом часто потребують не тільки перебування у спільноті подібних до них, а й індивідуальних порад, спілкування з родинознавцями, священиками, психологами, медиками та юристами. Для цього Комісія створила цілу мережу порадень в Україні – у Львові, Дрогобичі, Сколе, Києві та Донецьку.
Для Департаменту інформації повідомила Світлана Одинець
ОСТАННІ НОВИНИ
- Про особу Григорія Кочура говорили на форумі Товариства «Свята Софія» США 23 квітня
- Новий душпастирський осередок для вірних УГКЦ у Форальбрегу на заході Австрії 23 квітня
- Владика Василій (Івасюк) взяв участь у відкритті міжнародного фольклорного фестивалю «Писанка-2018»23 квітня
- «Людське життя повинно починатися і завершуватися в сім’ї», — Глава УГКЦ про будинки для престарілих23 квітня
- Український куточок Монреаля | «Відкрита Церква»23 квітня

Послання Глави УГКЦ з нагоди 325-ліття відновлення єдності Перемишльської єпархії з Римським Апостольським престолом17 квітня
Церква відзначає річниці, щоб подякувати Богові за видимі докази Його присутності, щоб зробити іспит сумління і просити прощення за гріхи та...
-
«Людське життя повинно починатися і завершуватися в сім’ї», — Глава УГКЦ про будинки для престарілих
-
Український куточок Монреаля | «Відкрита Церква»
-
Тернопільсько-Зборівська архиєпархія урочисто святкує 25-тилітній ювілей створення
-
«Ми дякуємо Всевишньому за велич, красу і християнську місію української жінки», — Блаженніший Святослав
-
«Старість і молодість не обчислюється роками, а це є стан душі», — Блаженніший Святослав про старість
-
“Думаю, що ті виклики, які стояли перед нашими мучениками, стоять і перед нами сьогодні!” — Глава УГКЦ
-
“Ми відслужили Євхаристію, яка єднає дві Церкви — Міланську Церкву cвятого Амвросія та Київську Церкву cвятого Володимира!” — Глава УГКЦ
-
«Поминаючи загиблих мусимо пам’ятати і живих», — Глава УГКЦ під час Панахиди за ліквідаторами Чорнобильської АЕС
-
Глава УГКЦ освятив у Славутичі храм Матері Божої Неустанної Помочі
-
Євангельські роздуми. Томина неділя
-
У Києві з Главою УГКЦ уперше разом зустрілися Ліга греко-католицьких жінок України та Ліга католицьких жінок Канади
-
«Бути християнином означає свідчити про Воскреслого», — Глава УГКЦ на Великдень
-
Блаженніший Святослав освятив великодні кошики для вимушено переселених осіб
-
«Бажаю, щоб це свято стало святом переміни наших сліз на радість!» — Блаженніший Святослав з нагоди Великодня
-
«Христос своєю смертю каже нам, що Великодня п’ятниця України звершиться у Його воскресінні!» — Глава УГКЦ