АКТУАЛЬНО

«Кожне подружжя може стати святим» – в Івано-Франківську триває Тиждень сім’ї

Четвер, 14 травня 2020, 10:27
«Кожне подружжя може стати святим. Головне – жити з Богом», – висловлюють переконання організатори Тижня сім’ї в Івано-Франківській архиєпархії. Вони стверджують, що Католицька Церква може дати світові святі подружжя і у ХХІ столітті. Як цього досягти, священники Івано-Франківська розповідають впродовж Тижня сім’ї.

Голова комісії у справах родини Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ о. Юрій Прилепський переконаний, що тиждень, коли різні християнські спільноти та організації об’єдналися, щоб відвернути увагу суспільства від буденних справ, поганих новин та привернути її до найважливішого в житті – сім’ї, може зміцнити не одне подружжя, а декого привести й до святості.

«Думаю, кожен зі мною погодиться, що нема чогось дорожчого і кращого від родини. У сім’ї ми народжуємося та виховуємося. Минають роки і, ставши дорослими, ми створюємо свої сім’ї. І коли ти питаєш чоловіка чи жінку, що для вас найдорожче, то у відповідь чуєш, що це родина. Ми щороку намагаємося привертати увагу до питання сім’ї. І невипадково обрали саме цей період, адже 10 травня святкували День матері, 15 травня відзначаємо День сім’ї, 1 червня – Міжнародний день захисту дітей, а в третю неділю червня святкуватимемо День батька», – розповідає священник.

Цього року темою тижня обрали «Святість сім’ї». Отець Юрій каже, що це пов’язано з далекоглядною метою кожної людини. Для християн важливо прожити життя так, щоб після завершення земного життя осягнути Царство Небесне. Однак ніхто не увійде туди, не будучи святим.

«Кожна людина покликана до святості. І тут постає питання: чи є можливим, щоб саме сім’я стала святою? Це можливо, адже Католицька Церква має не одне подружжя яке проголошене блаженним або святим. І це не обов’язково перші століття, ми маємо чимало святих родин у ХХ столітті», – зазначає о. Юрій.

У зв’язку з карантинними обмеженнями, на жаль, низку заходів скасували. Але комісія у справах родини обіцяє їх провести наступного року. Проте все, що вдалося залишити, проведуть онлайн. Кожного дня в архикатедральному соборі відбувається Божественна Літургія за родини, Молебень до Богородиці та наука на тему «Святість сім’ї». Щодня розглядають приклад блаженних та святих сімей. Людям розповідають цікаві факти з їхнього життя, демонструючи, що і нам під силу повторити їхній шлях. Ми знаємо про святі подружжя, які часто згадуються в Біблії, але ми мало знаємо про подружжя Андріана та Наталії, святих Григорія та Нонни, святих Людовіка та Зелі Мартен та інші. У них треба просити заступництва в різних життєвих обставинах і подружніх потребах. Адже ці святі вивели формулу щасливої родини, яка не знала слова «розлучення».

«На жаль, у сучасному світі розлучення стає нормою. А це погано. Чомусь ми відповідальніше ставимося до свого автомобіля, ніж до родини. Важливо зрозуміти, що всі покликані до святості, всі мають можливість бути щасливими, а без Бога це неможливо. І коли ви приймаєте Бога у своє життя, тоді ви є щасливим подружжям і, працюючи разом, можете стати святою сім’єю», – переконаний о. Юрій.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next