Лікарі блаженного Карло Акутіса пригадують його останні дні в лікарні
Понеділок, 19 жовтня 2020, 17:00 15-річний Карло Акутіс помер через тиждень після того, як в нього діагностували гострий промієлоцитарний лейкоз і він жертвував свої терпіння за Папу і Церкву. Після беатифікації підлітка його лікарі і лікарняний капелан розповіли про свої спогади, пов’язані з останніми днями життя цього хлопця.

-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Карло Акутіс – надзвичайний у простих речах. Приклад, на який Церква вказує вже сьогодні
- Святий у кросівках, джинсах і спортивному светрі
- Черговий номер журналу “Скинія” присвячений Євхаристії
Отець Сандро Вілла був лікарняним капеланом і тим, хто уділив Карло Таїнства Оливопомазання та Євхаристії 10 жовтня 2006 року, за день до того, як він увійшов у стан коми. Священник розповів, що був вражений «спокоєм і побожністю», з якими хлопець приймав таїнства у лікарняній палаті.
«У маленькій палаті, в кінці коридору, я опинився перед хлопцем. Його бліде, але безтурботне обличчя здивувало мене – це немислимо для важкохворої людини, а особливо підлітка, – розповів він. – Я також був вражений спокоєм і побожністю, з якими він, попри труднощі, приймав Таїнства. Виглядало на те, що він чекав на них і дуже потребував».
До того, як Карло Акутісу діагностували рак, він мав глибоку набожність до Євхаристії. Ще з дитинства він проявляв велику любов до Бога, незважаючи на те, що його батьки-католики перестали ходити на Літургію. Підрісши, хлопець щодня брав участь у Літургії, часто беручи з собою членів своєї сім’ї. До Сповіді приступав щотижня.
Для священника Вілли уділення таїнств було єдиною нагодою зустріти блаженного Карло Акутіса, однак він розповів, що безтурботність його обличчя залишилась в його спогадах назавжди.
Читайте також: Карло Акутіс – надзвичайний у простих речах. Приклад, на який Церква вказує вже сьогодні
Лікарі Андреа Бйонді та Момчіло Янковіч, котрі лікували Карло Акутіса в лікарні, записали спільні спогади про хлопця: «Карло був як метеорит, котрий швидко промчався через нашу палату; лейкемія забрала його від нас швидше, ніж ми змогли з ним краще познайомитись. Однак, його солодкі очі закарбувались у нашій пам’яті. Його погляд був повний уваги, відваги, любові і сильного співчуття».
«Його віра в Бога, яку він хотів і надалі хоче передавати іншим, ближнім, сіяла через нього… Його ніжні очі… багато чого нас навчили: життя, довге чи коротке, слід жити насичено не лише для себе, але перш за все для інших».
Серце Акутіса перестало битись 12 жовтня. Зараз воно є мощами, які розташовані в Асижі, з підписом: «Євхаристія – моя автострада до неба», пише CNA.
Джерело: www.facebook.com/catholicnews.org.ua
- Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня
- УКУ запрошує на міжнародну наукову конференцію «”Львівський собор” 1946 року: історичні обставини та сучасні оцінки»01 березня
- «Ніколи ми не втратимо Божої любові до нас», - митрополит Василь Семенюк у неділю про блудного сина01 березня
- Робочу зустріч провели волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ01 березня
- «Покаяння – це не тільки жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня
Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо