АКТУАЛЬНО

Львівський монах провів навчання для полтавської молоді

Понеділок, 20 березня 2017, 17:17
17-19 березня у Полтаві при храмі Пресвятої Трійці УГКЦ відбулися Великопісні реколекції, які провів о. Ігнатій Москалюк (Чин святого Василія Великого), настоятель монастиря Святого Юрія в Червонограді (Львівська область). Протягом цих днів ієромонах виступив також провів одноденну духовну віднову для полтавської молодіжної спільноти «Українська молодь — Христові».

Розпочалася духовна зустріч зі знайомства, на якій кожен мав можливість поділитися духовним досвідом, вірою, певними ідеями, думками та проаналізувати, чим відрізняється духовна людина від релігійної.

За словами ієромонаха, існує ключова риса, яка відрізняє релігійну людину від духовної. 

— Релігійність як така притаманна кожному з нас, бо Господь, створюючи людину, створив її так, щоб вона вдосконалювалася, шукала правду та пізнавала свого Творця, — зауважив отець-ігумен під час зустрічі. — Але релігійна людина ставить у центр саму себе, а духовна людина бачить у серцевині свого життя Бога та свого ближнього.

Священик наголосив на важливості постійного вдосконалення та зростання у християнській вірі. Навіть більше, кожен із нас повинен мати за обов’язок допомогти ближньому, іншій людині віднайти віру, тобто зустріти у своєму житті живого Бога. 

— Таке завдання перед нами ставить сам Господь Бог, — додав отець Ігнатій, — незважаючи на різні тяжкі обставини нашого життя, нам потрібно рухатися в напрямку світла, яким є Христос.

Протягом такого відкритого спілкування полтавська християнська молодь ділилися своїми думками та ідеями щодо побудови певної моделі християнської поведінки у сучасних суспільних реаліях. Також молоді полтавці мали можливість поставити священику запитання на різну тематику.

Ієромонах проаналізував ключові аспекти сучасного монашества в Україні, які, зокрема, характеризують та визначають спосіб життя монахів Чину святого Василія Великого. 

— Настоятель будь-якої монашої спільноти повинен передусім бути люблячим батьком для всіх тих, хто посвятив своє життя Богові, — зауважив отець Ігнатій, — дарувати їм любов Ісуса Христа, а ченці зі свого боку мають слухатися свого настоятеля.

Також душпастир розповів про молитву екзорцизму (вигнання злого духа), на яку кожен священик повинен отримати спеціальний дозвіл від єпископа.

За словами ієромонаха, сам Ісус Христос ставить перед апостолами дуже чітке та послідовне завдання, яке стосується спасіння людської душі. 

— У Святому Письмі ми можемо часто почути чітку вказівку Ісуса Христа, спрямовану до апостолів, — зауважив отець Ігнатій, — де Господь закликає їх оздоровляти недужих, очищати прокажених, а, навіть, виганяти бісів.

Священик наголосив, що людина, яка дійсно опанована злим духом, насамперед повинна пройти процес воцерковлення, пізнати правди християнської віри та приступити до Святих Тайн Сповіді та Євхаристії.

Довідка. Полтавський осередок молодіжної організації «Українська молодь — Христові» (УМХ) було створено 7 грудня 2014 року на базі парафії Пресвятої Трійці Української Греко-Католицької Церкви.

«Українська молодь — Христові» або УМХ — це організація, заснована митрополитом Андреєм Шептицьким у Галичині у 1930-х роках. У наш час осередки УМХ функціонують як християнські клуби за інтересами і до них можна вступати незалежно від конфесійної приналежності.

До осередку УМХ у Полтаві приходить як місцева молодь, так і родом з інших частин України, які тут живуть, працюють або навчаються. Молоді люди хочуть разом показати, що Церква не обов’язково лише для старшого покоління. Духовним наставником спільноти є о. Максим Кролевський. Окрім проведення духовних зустрічей, священик також навчає молодь італійської мови.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ м. Полтава

ПУБЛІКАЦІЇ

Послання владик УГКЦ у Польщі з нагоди 70 роковин акції «Вісла»28 квітня

На думку тих, які задумали виселення нашого народу, виселенці повинні були вповні асимілюватись вже в найближчі двадцять років. Всупереч...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.1516
clr:53
cch:-no-
sql:0.1167
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,337,000
m: 2,985,560